RU

Чорновіл розповів, навіщо порушили справу проти Кучми

23.03.2011, 14:30
Чорновіл розповів, навіщо порушили справу проти Кучми - Фото
582da3d4745fd8a4d8761e617868cdf8.jpg

Чорновіл розповів, навіщо порушили справу проти Кучми

Причини порушення кримінальної справи проти другого Президента України Леоніда Кучми можуть критися в його ворожих відносинах із нинішнім главою держави Віктором Януковичем, але всі можливі версії об'єднує бажання В.Януковича показати Заходу, що у країні і з опозицією все добре, і справа про вбивство Георгія Гонгадзе розслідується. Про це ЛІГАБізнесІнформ заявив народний депутат Тарас Чорновіл (на фото), коментуючи кримінальну справу проти Л.Кучми.

"Будучи певний час у найближчому оточенні Януковича, я досить часто чув від нього далеко не найкращі відгуки про Президента Кучму. Можу стверджувати, що у цих взаємовідносинах є дуже серйозні суперечності, у Януковича є серйозні претензії до Кучми", - наголосив Т.Чорновіл.

На його думку, влада останнім часом демонстративно "зводить персональні рахунки, відкриваючи кримінальні справи виключно з помсти".

Інша версія порушення кримінальної справи, за словами Т.Чорновіла, може полягати у бажанні влади "серйозно натиснути" на зятя Л.Кучми Віктора Пінчука. "Цілком можливо, що Пінчука хочуть трохи "потрусити", як до цього вчинили із Коломойським, переорієнтувавши, можливо, медіа-ресурси", - зазначив політик.

"Я це припускаю. Можливо, це навіть сигнал всім про те, що касти недоторканних вже немає - бити будуть навіть по своїх, або навіть умовно своїх", - додав Т.Чорновіл.

До того ж, за словами політика, версія про те, що справу могли порушити, бажаючи натиснути на спікера парламенту Володимира Литвина "не до кінця можлива". "Звичайно, певний елемент шантажу тут є: мовляв, можемо дійти і до тебе, а можемо обмежитися Кучмою. Але шантаж так не робиться", - додав він.

Найвірогідніша версія, на думку Т.Чорновола, яка одночасно об'єднує усі інші, полягає у тому, що справу проти Л. Кучми порушили напередодні візиту Юлії Тимошенко у Брюссель. "Дають Тимошенко дозвіл їхати у Брюссель, де вона готується розповідати, як в Україні знищують опозицію. Але її виставляють на посміховисько. По-перше, відпустили у Брюссель, хоч вона говорила, що пускати не будуть. По-друге, готується звільнення одного з її міністрів Філіпчука, звільнення якого затягували, на мою думку, саме під поїздку Тимошенко за кордон. По-третє, "справа Гонгадзе", на якій будувався весь негативний імідж нашої країни, коли говорили, що треба покарати винних. І раптом порушується справа проти Кучми", - зазначив нардеп.

"Все це буде темою номер один під час візиту Тимошенко у Брюссель, де їй доведеться весь час давати ухильні відповіді, що це тільки окозамилювання. Інакше кажучи, все це нівелює поїздку Тимошенко. Краще б їй навіть не їхати", - вважає політик.

Говорячи про те, чи варто сьогодні Л.Кучмі і В.Литвину переживати з приводу свого майбутнього, Т.Чорновіл додав, що "сьогодні варто переживати всім, у кого за спиною не дуже чисто". "Скажімо, я можу говорити про Януковича скільки завгодно, тому що бізнесу у мене немає. Але люди, які у цій країні колись мали хоч якийсь бізнес, хоч раз порушували закон. Так що Кучмі і Литвину також варто переживати за своє майбутнє", - наголосив Т.Чорновіл.

Нагадаємо, раніше Генеральна прокуратура порушила кримінальну справу проти другого Президента України Леоніда Кучми. Колишній глава держави підозрюється у перевищенні влади, незаконних дорученнях посадовим особам МВС, які призвели, надалі, до вбивства журналіста Георгія Гонгадзе. Генпрокуратура також визнала речовими доказами скандальні плівки екс-майора Держохрани Миколи Мельниченка.

Тарас Чорновіл: біографія та добірка новин>>>
Леонід Кучма: біографія та добірка новин>>>
"Справа Гонгадзе": добірка новин>>>

Петро ШУКЛІНОВ


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини