RU

Чому Захід відвернувся від Януковича: думка експерта

04.05.2012, 12:03
Чому Захід відвернувся від Януковича: думка експерта - Фото
Віктор Янукович (фото - прес-служба президента)
Іноземні лідери не хочуть мати справи з президентом України Віктором Януковичем, чому є декілька причин. Про це ЛІГАБізнесІнформ заявив політичний аналітик Інституту євроатлантичного співробітництва Володимир Горбач, коментуючи відмову дев'яти європейських лідерів від участі в заходах в Ялті за участю президента Януковича.

"Цей демарш показує ставлення країн Заходу до нинішнього керівництва України. Про те, що Віктора Януковича чекає м'яка міжнародна ізоляція, стало зрозуміло ще на останньому саміті Україна-ЄС. Можна прогнозувати, що й надалі кількість іноземних лідерів, які не захочуть, щоб їх яким -небудь чином асоціювали з Януковичем, буде збільшуватися", - підкреслив Горбач.

За його словами, існує дві причини того, чому так відбувається. "По-перше, особисте враження іноземних лідерів. Все, що говорить Янукович, не збігається з його діями. На Заході це бачать чудово, особливо у справі Тимошенко. По-друге, громадська думка. Тема політичних репресій в Україні давно стала однією з важливих тим у ЗМІ на Заході. Зрозуміло, політики цих країн орієнтуються на думку своїх громадян, у свідомості яких вже давно закріпився за Януковичем образ диктатора, який мститься своєму головному конкуренту ", - зазначив політолог.

З огляду на це, зазначає він, сьогодні немає підстав говорити про можливість зближення з Європейським Союзом. "Слова і риторика влади розходяться з діями. Вся українська зовнішньополітична тріскотня на тему євроінтеграції сьогодні абсолютно безперспективна, поки влада продовжує говорити одне, а робити - зовсім інше", - переконаний експерт.

На його думку, сьогодні ситуація у зовнішній політиці України "набагато більш сумна, ніж була за часів Віктора Ющенка". "Але якщо раніше ми технічно не могли говорити про зближення з Євросоюзом, то сьогодні на політичному фронті робиться все для того, щоб цього не відбулося", - підсумував Горбач.

Нагадаємо, дев'ять європейських президентів - Австрії, Чехії, Німеччини, Італії, Болгарії, Словенії, Естонії, Латвії та Хорватії - відмовилися їхати на ялтинський саміт за участю українського президента Віктора Януковича. Деякі з них прямо заявили, що причина їх відмови від саміту - ситуація навколо Юлії Тимошенко. У МЗС України це заперечують.

Крім того, німецькі ЗМІ розповсюдили інформацію, що канцлер Німеччини Ангела Меркель розмірковує над "політичним бойкотом" Євро-2012 в Україні, якщо до початку чемпіонату не буде звільнена Тимошенко.

У Міністерстві закордонних справ України сподіваються, що ця інформація є неправдивою. "Хотілося б вірити, що йдеться просто про газетну качку. Як і в ситуації з президентом ФРН, який спочатку не планував приїжджати на саміт Центральної Європи, а не скасував візит з політичних мотивів, як повідомили на минулому тижні деякі ЗМІ", - заявив директор департаменту інформаційної політики МЗС Олег Волошин.
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини