RU

Чому у Львові не згадують про річницю Майдану?

24.11.2008, 10:04

У минулі вихідні відзначалася четверта річниця "помаранчевої революції", але у Львові в зв'язку із цим не відбувалося ніяких заходів і святкувань. Це нетипова ситуація для західного регіону України.

Якщо минулого року окремі партії згадували події "помаранчевої революції", то у цьому році у Львові всі занурилися у поминальні акції, пов'язані із річницею Голодомору.

Самі ж політики кажуть, що "революція має залишитися у житті, а проводити якісь святкування недоречно". Відзначати річницю не тільки недоречно, але й не на користь будь-якій політичній силі, - відзначив в інтерв'ю "Deutsche Welle" соціолог Олексій Антипович. Розчарування у "помаранчевих" лідерах у громадськості настільки велике, що може спричинити негативну реакцію, це розуміють і самі політики, - каже О. Антипович:

"Основна ремарка - нас використали на "помаранчевих" подіях, і тепер хтось, хто захоче повторити події, пригадати їх, - це виглядатиме як використання, а люди до цього негативно б поставилися", - говорить він.

Якщо ситуація у державі - політична і економічна - була б іншою, каже, у сою чергу, політолог Юрій Шведа, то й спогади були б більш теплими, а так люди відчувають, що ними маніпулювали "помаранчеві" політики.

День пам'яті Голодомору того ж дня - це тільки прикриття, - впевнений політолог. Проблема, говорить він, значно глибше.

Нагадаємо, чотири роки тому, а саме 22 листопада 2004 року, Україну захлиснула хвиля "помаранчевої революції", внаслідок якої Президентом України став Віктор Ющенко. Для когось це був рішучий бій за свободу, для когось - "помаранчевий шабаш" і державний переворот. Як би там не було, але Майдан назавжди увійшов в історію.

Нагадаємо також, що 22 листопада в Україні відзначається День пам'яті жертв Голодомору 1932-1933 років. Минулої суботи в рамках тижня пам'яті жертв Голодомору у Києві пройшов Міжнародний форум за участю глав держави і делегацій, було освячено Меморіал жертвам Великого голоду і пройшла всеукраїнська акція "Запали свічку".

Усе про "помаранчеву революцію">>>


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини