RU

Чоловік Тимошенко: За вбивством Щербаня може стояти сам Янукович

06.04.2012, 14:15
Чоловік Тимошенко: За вбивством Щербаня може стояти сам Янукович - Фото
Олександр Тимошенко з Чехії заступився за свою дружину
До вбивства колишнього голови Національного банку України Вадима Гетьмана і народного депутата Євгена Щербаня в 90-х роках можуть бути причетні Віктор Янукович і його оточення. Про це йдеться в заяві чоловіка Юлії Тимошенко Олександра, яка оприлюднено сьогодні на сайті Батьківщини.

На думку Тимошенка, влада "зважилася на безпрецедентний крок" - звинуватити у вбивстві депутата Щербаня в 1996 році Юлію Тимошенко. Хоча, за його словами, ще 3 березня 2006 року народний депутат від Партії регіонів Юрій Болдирєв заявляв про те, що замовне вбивство донецького підприємця Щербаня й ліквідація Ахатя Брагіна "організовані одними й тими ж бандитськими угрупованнями, за якими могли стояти Янукович і його оточення" .

"Прагнучи замести сліди своєї злочинної діяльності з організації політичних переслідувань і знищення опозиції, Віктор Янукович, а також його соратники і організатори розправи Хорошковський, Пшонка, Кузьмін в даний час намагаються ввести в оману світову громадськість про реальний стан справ в Україні. За всі злодіяння Януковичу і його катам доведеться відповідати. А також відповісти по найбільш резонансним вбивствам в 90-х - початку 2000-х років на території Донбасу й усієї України", - зазначив чоловік Тимошенко.

У переліку таких злочинів Олександр Тимошенко перерахував вбивства Ахатя Брагіна, Олександра Момота, Сергія Романа, Сергія Гуцула і ще "цілого ряду керівників злочинних груп впливу". "Янукович і його оточення можуть бути можливими причетними особами до вбивства колишнього голови Нацбанку Вадима Гетьмана, який прагнув навести порядок в питаннях ведення бізнесу, а також самого Євгена Щербаня, який був досить виваженим керівником і організатором і заважав їм рватися до влади і великого бізнесу" , - додав він.

Крім того, вважає Тимошенко, влада має постати перед судом за підписання харківських угод, поступову здачу національної газотранспортної системи, багаторазову зміну Конституції України "з метою узурпації влади". Він також вимагає владу до відповіді за "тотальну корупцію в усіх гілках влади, відмивання гігантських сум бюджетних коштів на державних проектах, включаючи й проекти Євро-2012, тіньову злочинну приватизацію родиною президента і його найближчим оточенням стратегічних об'єктів за мізерні суми".

"Відповісти перед народом мають і тушки ... Ці люди є зрадниками й державними злочинцями і повинні понести покарання разом з Януковичем і його бандою", - вважає він.

"Я вимагаю негайно припинити безпідставні звинувачення й переслідування моєї дружини Юлії Тимошенко та моєї родини", - заявив Олександр Тимошенко. При цьому він закликав міжнародне співтовариство не вірити жодному слову, яке звучить від Януковича, Пшонки, Кузьміна або Хорошковського, про відсутність в Україні політичних переслідувань. "Ці люди організовують в Україні терор і ведуть її до диктатури", - стверджує він.

Нагадаємо, вчора стало відомо, що Генеральна прокуратура України відновила слідство у справі про вбивство в 1996 році народного депутата Євгена Щербаня й має намір допитати Тимошенко. Вона, за словами генерального прокурора Віктора Пшонки, виступить свідком у цій справі. Причин згадувати прізвище Тимошенко в контексті вбивства Щербаня, вважає генпрокурор, предостатньо. "Новими даними" з ГПУ поділився син убитого Руслан Щербань. На питання преси, чому він мовчав 16 років, донецький депутат відповів, що боявся за себе й свою сім'ю.

Раніше Щербань заявив, що Тимошенко й Лазаренко погрожували його батькові й вимагали віддати бізнес. Щербань-молодший заявив, що вважає Тимошенко причетною до вбивства його батька й закликав прокуратуру провести розслідування.

Досьє на Юлію Тимошенко
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини