RU

Член комісії з помилування обурена проханням за Тимошенко

07.10.2013, 10:37
Член комісії з помилування обурена проханням за Тимошенко - Фото
Юлія Тимошенко (фото - прес-служба)
У комісії при президентові з питань помилування поки не обговорювали клопотання представників Європарламенту про помилування колишнього прем'єр-міністра України  Юлії Тимошенко. Про це пише газет Комерсант-Україна  у статті Знак пунктуації.

"Думаю, наступне засідання буде в середині жовтня", - повідомив член комісії Василь Фаринник. Деякі члени комісії вважають, що прохання Пета Кокса та Олександра Кваснєвського виходить за рамки їх повноважень. "Це нонсенс, коли у клопотанні порушуються всі вимоги, які ставляться перед комісією. Усі прохання повинні базуватися на одному фундаменті - засуджений повинен відбути половину терміну покарання і особисто звернутися до президента!" - заявила член комісії Лариса Скорик.

Як відомо, Тимошенко була взята під варту 5 серпня 2011року. З семирічного терміну, присудженого їй Печерським районним судом Києва за перевищення влади під час підписання газових угод з Росією, до моменту подачі клопотання екс-прем'єр відбула два роки і два місяці. Крім того, Тимошенко не зверталася до президента за помилуванням особисто, як того вимагає указ голови держави від 16 вересня 2010 року.

Однак, як нагадують журналісти, Віктор Янукович вже відступав від встановлених норм - 7 квітня голова держави видав указ про помилування екс-голови МВС Юрія Луценка на підставі клопотання уповноваженого Верховної Ради з прав людини Валерії Лутковської У своєму проханні омбудсмен послалася на те, що екс-міністр вже відбув "велику частину покарання ", а стан його здоров'я "потребує постійного контролю в спеціалізованих медичних закладах". Тоді Лутковська заявила, що застосування такої ж процедури щодо Тимошенко "передчасно".

Нагадаємо, минулого тижня Тимошенко прийняла пропозицію міжнародних спостерігачів лікуватися у Німеччині. Після цього спостерігачі також подали Януковичу прохання про помилування екс-прем'єра.

Досьє на Юлію Тимошенко
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини