Член Синоду Вселенського патріархату:РПЦ - не мати церкви України

11.07.2018, 17:30
Член Синоду Вселенського патріархату:РПЦ - не мати церкви України - Фото
Фото: iStock/Global Images Ukraine

Також митрополит зазначив, що право на надання автокефалії має виключно Вселенський Патріарх і Константинопольський Синод

Член Святого і Священного Синоду Вселенського патріархату, митрополит Елпідофор заявив, що українська церква є матір'ю для церкви московської. Про це він сказав в інтерв'ю російському виданню Православие и мир, яке Укрінформ переклав з грецької мови.

"У випадку з українською церквою принаймні парадоксальним і викривленим є твердження будь-кого про те, що церква в Москві є матір'ю церкви України. Якраз навпаки. Московська церква є дочкою української церкви, яка - українська церква - є дочкою Вселенського Патріархату", - сказав він Елпідофор.

Журналіст уточнив, що за часів хрещення Київської Русі ще "не було України". Митрополит відповів, що це не має значення, так як географічно це та ж територія.

"Можливо, називалася по-іншому, але ми говоримо про ту саму землю, принаймні про ту ж географічну територію. Так, матір'ю для української церкви є церква в Константинополі, а московській церкві є матір'ю церква в Києві", - підкреслив він.

Також митрополит зазначив, що право на надання автокефалії має виключно Вселенський Патріарх і Константинопольський Синод.

"... Рішення про надання автокефалії належить виключно Вселенському Патріарха і Синоду Константинопольському, як це відбувалося з усіма патріархатами. Патріархати Росії, Румунії, Болгарії, Сербії, Грузії, всі ці церкви прийняли власну автокефалію і патріархальний статус від ВП, не було підписів інших церков, не було ніякого спільного прийняття рішень", - сказав Елпідофор.

Як сказав в інтерв'ю сайту РІСУ представник Константинопольського патріарха, архієпископ Тельмісський Іов (Геча), в обговоренні на Всеправославному соборі, який пройшов в 2016 р на Криті, представники деяких церков зажадали, щоб підпис під томосом про автокефалію ставила також церква, автономію від якої хочуть отримати.

Ольга Коптева
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини

Партнерский проектИнтервью Фукуямы на Visa Cashless Forum 2020: о новой реальности и последствиях пандемии