RU

Чиновники МОЗ заробляють на хворих гепатитом, - активісти

18.09.2013, 17:53
Чиновники МОЗ заробляють на хворих гепатитом, - активісти - Фото
Раїса Богатирьова
Активісти з спільнот з питань доступу до лікування в Україні заявляють про те, що Міністерство охорони здоров'я маніпулює тендерними закупівлями - іновнікі обмежують кількість продавців ліків.

Як тільки Кабмін уперше в історії України вирішив фінансувати закупівлю ліків для лікування гепатитів, чиновники МОЗ одразу почали маніпуляції з тендерами, обмежуючи кількість продавців. І це - після того, як всі компанії - виробники сенсаційно заявили про готовність більш ніж удвічі зменшити вартість курсу лікування від смертельної хвороби" , - сказано в заяві.

Пацієнтські та громадські організації звернулися до міністра охорони здоров'я
Раїси Богатирьової з вимогою не допустити закупівлю перших в історії України препаратів для лікування гепатитів за корупційною схемою. У заяві зазначено, що згідно з рішенням комісії тендерного процесу МОЗ, в торгах зможуть взяти участь представники тільки одого виробника. Отже - закупити міністерство зможе тільки певний вид інтерферонів, який поряд з іншими використовується для лікування гепатитів.

"Рішення номенклатурної комісії - очевидне свідчення підготовки корупційних торгів, - стверджує Віталій Шабунін, голова Центру протидії корупції, - Ми вже зараз готуємо листи у всі контролюючі та правоохоронні органи про кричуще порушення і будемо домагатися притягнення до кримінальної відповідальності людей, відповідальних за цю закупівлю".

Нагадаємо, що 4 вересня уряд виділив 33,2 млн.грн. на закупівлю ліків для людей, хворих на гепатит . Це мало стати першою державною закупівлею Міністерством охорони ліків для людей з таким діагнозом.

"Ми розуміємо, що чиновники не могли пропустити повз себе такий ласий шматок, - стверджує Ольга Стефанишина, виконавчий директор пацієнтська організації ЮКАБ , - Саме тому нас, представників пацієнтського спільноти, не хотіли пускати на закриті засідання робочої групи, прописуючи документацію таким чином, щоб на тендер змогла зайти тільки одна компанія".

В організації повідомили, що в Україні "існує всього два виробники препаратів від гепатиту С - альфа -2а і альфа -2в . "Обидва препарати довели свою ефективність і мають всі необхідні ліцензії та сертифікати. Для того, щоб тендер відбувся чесно і прозоро, а препарати були закуплені за найнижчою ціною, і, відповідно, в більшій кількості, тендерна документація не повинна містити перешкод для другого виробника. Комісія ж МОЗ прописала її таким чином, щоб другий препарат не потрапив до переліку препаратів, які буде закуповувати МОЗ для людей з діагнозом "гепатит", незважаючи на те, що обидві компанії заявили про готовність зниження ціни і готовність брати участь у тендері", - йдеться в заяві.

Запит з цього приводу відправили Богатирьовій та народні депутати . Вони закликали "втрутитися в процес і не дати обікрасти пацієнтів" . "В іншому випадку саме міністр відповідатиме не тільки за організацію завідомо корупційної схеми при державній закупівлі, а й за зрив першої в історії України закупівлі за бюджетні гроші ліків для дорослих, страждаючих гепатитом С", - йдеться в заяві.

Чиновники МОЗ заробляють на хворих гепатитом, - активісти

Чиновники МОЗ заробляють на хворих гепатитом, - активісти
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини