RU

Чи повернеться Порошенко в Партію регіонів: думка політолога

23.03.2012, 13:24
Чи повернеться Порошенко в Партію регіонів: думка політолога - Фото
Петро Порошенко
Петро Порошенко навряд чи повторить шлях Сергія Тігіпка, який повернувся в Партію регіонів після декількох років самостійної політичної діяльності. Про це ЛІГАБізнесІнформ заявив професор кафедри політології НаУКМА, політолог Олексій Гарань, коментуючи призначення Порошенка на посаду голови Міністерства економічного розвитку і торгівлі України.

"Якими саме засобами вмовляли Порошенка, сказати важко. Я не виключаю, що був тиск", - підкреслив Гарань.

За його словами, Порошенко потрібен владі, бо асоціюється з демократичним табором. "Це сильна особистість. У нього є репутація. Крім того, у Порошенка є 5 канал. Тому для партії влади в умовах кризи, в якій ця влада знаходиться, життєво необхідні яскраві особистості, які зможуть замінити базарних спікерів, яким уже ніхто не вірить" , - зазначив він.

Говорячи про мотиви самого Порошенка, експерт зазначив, що для політика це можливість працювати на державній посаді, де він зможе брати участь у прийнятті рішень. "Але він несе дуже серйозні іміджеві втрати. На нього можуть скинути весь негатив влади", - припускає політолог.

У той же час, на думку Гараня, якщо Порошенко захоче, то зможе взяти участь в сфері, яка йому найбільш близька - зовнішній політиці. "Він міг би налагодити багато речей на цьому напрямку", - сказав політолог.

При цьому він зазначив, що про повернення Порошенка в Партію регіонів, одним із творців якої він був, говорити занадто рано. "Порошенко так і не став частиною регіоналів. Партія регіонів залишилася донецькою партією", - додав Гарань, відзначивши, що "сценарій Тігіпка навряд чи повториться з Порошенком".

Нагадаємо, сьогодні президент підписав указ про призначення Петра Порошенка главою Міністерства економічного розвитку і торгівлі України.

Раніше Порошенко написав на своїй сторінці в Facebook, що погодився зайняти посаду в уряді Миколи  Азарова "Останні тижні були для мене дуже непростими ... Поставивши на одну чашу терезів особисті політичні амбіції, а на іншу - ситуацію в економіці - рішення я прийняв", - підкреслив Порошенко.

На посаді міністра економіки Порошенко обіцяє добитися прозорості економічної політики, свободи підприємницької діяльності, ефективності використання ресурсів.
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини