RU

Чи поверне Власенко мандат через Верховний суд, залежить від ВАСУ

13.03.2013, 17:28
Чи поверне Власенко мандат через Верховний суд, залежить від ВАСУ - Фото
Сергій Власенко
У Вищий адміністративний суд України (ВАСУ) поступила заява Сергія Власенка про перегляд Верховним судом рішення ВАСУ про позбавлення його депутатських повноважень. Захисник Тимошенко не вірить, що судді, які забрали мандат, дозволять його йому повернути, однак збирається пройти всі можливі юридичні процедури всередині країни до кінця.

Як повідомили в прес-службі Вищого адмінсуду, заява від Власенка про перегляд справи надійшла 12 березня. Протягом трьох днів суддя ВАСУ повинен перевірити заяву на предмет відповідності вимогам Кодексу про адміністративне судочинство. "Якщо заява відповідає процесуальним нормам, то вирішується питання про допуск справи до провадження Верховного суду України. Таке рішення приймає колегія ВАСУ з 5 суддів протягом 15 днів", - пояснили в прес-службі ВАСУ.

Таким чином, орієнтовно до квітня судді ВАСУ вирішать долю заяви Власенка: чи дозволити Верховному суду розглядати його, або відмовити.

У ВАСУ додали, що підставою для допуску у виробництво Верховного суду заяви Власенка може бути неоднакове застосування норм матеріального права або встановлення міжнародною судовою інстанцією факту порушення українським судом міжнародних зобов'язань при розгляді даної справи.

Нагадаємо, Власенко заявив, що можливість перегляду рішення ВАСУ виникла у зв'язку з тим, що воно прямо суперечить попередньому рішенню того ж суду щодо  сумісництва народного депутата, голови Держагентства з інвестицій та управління національними проектами Владислава Каськіва. "Суд вирішив, що Каськіва не можна позбавляти мандата, оскільки він не був присутній на засіданні регламентного комітету по його питанню. До речі, у прийнятті того рішення брали участь двоє з п'яти суддів, які при аналогічних обставинах зараз позбавили депутатства мене", - пояснив Власенко.

У березні Вищий адміністративний суд України задовольнив позов спікера Ради Володимира Рибака та лишив Власенка депутатських повноважень за сумісництво. Повідомлялося, що рішення ВАСУ остаточно і перегляду не підлягає. Суд прийшов до висновку, що, захищаючи Тимошенко, депутат виконував функції адвоката. Опозиція впевнена - скоро Власенка заарештують. Сьогодні його не випустили з Києва в Страсбург, куди він мав намір вилетіти для участі в засіданні Європарламенту з українського питання. Прикордонники мотивували це тим, що на заборону виїзду Власенка з України є рішення суду.

Джерело: Інтерфакс-Україна

Досьє на Сергія Власенка
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини