Чи допустять Шевченка до виборів: думки експертів розділилися

Чи допустять Шевченка до виборів: думки експертів розділилися - Фото
Андрій Шевченко
03.08.2012, 13:25

За законом, колишній футболіст не має шансів стати кандидатом у депутати. Але влада може проштовхнути його кандидатуру, кажуть політологи

Якщо Центральна виборча комісія (ЦВК) буде дотримуватися закону, Андрія Шевченка не зареєструють кандидатом у народні депутати, так як він не проживав в Україні останні п'ять років. Але більшість членів ЦВК - люди Партії регіонів, а тому питання можуть вирішити на користь екс-футболіста. Про це йшлося сьогодні на прес-конференції в Києві.

Як передає кореспондент ЛІГАБізнесІнформ, так, на думку глави аналітичного центру Відкрита політика Ігоря Жданова, "якщо ЦВК буде працювати за законом, Шевченко не зможе балотуватися у Верховну Раду".

Жданов звернув увагу на те, що Шевченко проживає в Україні з 2009 року після значної перерви, у той час як законодавство вимагає в подібній ситуації постійного проживання на території України протягом останніх п'яти років.

У той же час, політолог Володимир Фесенко припустив, що, швидше за все, Шевченко буде зареєстрований, так як норму закону можна трактувати по-різному. Зокрема, його проживання в Україні в останні роки, коли він грав за "Динамо", може спрацювати на користь екс-футболіста, у той час як попередній період можна буде розцінити як тимчасовий від'їзд. Реагуючи на зауваження колег, що є однозначне роз'яснення цієї норми закону, Фесенко зазначив: "Я знаю, що було роз'яснення. Але я також знаю, у кого більшість в ЦВК. Якщо ретельно попрацювати з членами ЦВК, то все буде добре".

Нагадаємо, колишній футболіст Шевченко балотується до парламенту під номером два в списку партії Наталії Королевскої Україна - Вперед!

Досьє на Андрія Шевченка