RU

ЧФ РФ доведеться інформувати Україну про перетин кордону за 72 години

27.08.2008, 14:31

Відтепер Чорноморський флот Російської Федерації буде зобов'язаний інформувати Україну про намір перетнути кордон за 72 години. Про це в інтерв'ю журналістам повідомив Міністр закордонних справ Володимир Огризко.

Як передає кореспондент ЛІГАБізнесІнформ, В. Огризко відзначив, що до сьогодні між Україною та Росією діяли правила перетину кордону повідомного характеру. Російський військовий корабель, маючи намір перетнути кордон, повідомляв українську сторону про дату і час перетину. А після прийняття сьогоднішньої постанови Кабміну російську сторону зобов'яжуть повідомляти Україну про такий намір за 72 години до фактичного перетину кордону. Крім того, представникам ЧФ РФ доведеться заповнювати відповідні формуляри і чітко повідомляти про склад екіпажу корабля або літального апарату, про порти чи пункти призначення.

За словами В. Огризка, це "нормальна практика", і вона існувала, починаючи із 1999 року. Проте внаслідок певних політичних обставин цю норму було змінено. Сьогодні Україна повернулася до того порядку, який було затверджено майже 10 років тому.

Відповідаючи на питання про те, чи буде російська сторона виконувати ці вимоги, В. Огризко відзначив, що у міждержавних угодах чітко і ясно записано: формування ЧФ РФ, який перебуває на території України, діє відповідно до чинного українського законодавства. "Ми переконані, що російська сторона буде діяти саме таким чином", - наголосив він.

Крім того, В. Огризко відзначив, що урядова постанова "Про питання перетину державного кордону України військовослужбовцями, військовими кораблями та літальними апаратами ЧФ РФ, який перебуває на території України" буде підписано і оприлюднено сьогодні, і російська сторона буде повідомлена про урядове рішення після підписання цієї постанови.

Нагадаємо, сьогодні Кабінет Міністрів ухвалив постанову про правила перетину державного кордону України військовослужбовцями, військовими кораблями та літаками Чорноморського флоту Російської Федерації, що перебуває на території України. "Порядок переміщення територією іноземних підрозділів вже виписано, і цей порядок ми зараз відпрацьовуємо спільно із представниками Чорноморського флоту, це технічна робота", - зокрема, повідомив за фактом цього рішення Міністр оборони Юрій Єхануров.

Про перебування Чорноморського флоту Росії у Криму >>>

Досьє на Володимира Огризка >>>


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини