RU

Червоний Хрест зменшив кількість своїх супроводжуючих конвою з РФ

19.08.2014, 16:24
Червоний Хрест зменшив кількість своїх супроводжуючих конвою з РФ - Фото
Фото: ЕРА

Міжнародний комітет Червоного Хреста зменшив кількість своїх співробітників, які будуть супроводжувати вантажівки з гуманітарною допомогою з Росії для жителів Донбасу. Про це сьогодні на брифінгу повідомив директор інформаційного департаменту МЗС України Євген Перебийніс.

Як передає кореспондент ЛІГАБізнесІнформ, за словами Перебийніса, вантаж повинен доставлятися на територію України виключно під егідою Міжнародного комітету Червоного Хреста і при його повній відповідальності. Для забезпечення супроводу і розподілу гуманітарного вантажу Міжнародний комітет Червоного Хреста спрямовує в Ростовську область своїх співробітників. "Зокрема, сьогодні 14 представників комітету разом з обладнанням для оформлення гуманітарного вантажу чартерним рейсом вилітають з Женеви до Ростова. Також співробітники Червоного Хреста нададуть оцінку ситуації в Луганську для організації отримання гуманітарного вантажу", - сказав він.

Сьогодні керівник оперативної діяльності МКЧХ в Європі та Центральній Азії Лоран Корба прибуває до Москви, де планує провести ряд зустрічей з посадовими особами. "У попередньому плані, розробленому Міжнародним комітетом Червоного Хреста, передбачається, що кожну групу з 30-ти вантажівок з російською гуманітарною допомогою супроводжуватимуть близько п'яти співробітників Червоного Хреста. При цьому комітет виступає за необхідність якомога скорішого виведення російських транспортних засобів назад до Росії", - сказав Перебийніс. Очікується, що гуманітарна допомога буде доставлена ​​жителям Луганської області, а також Донецька і звільнених територій Донбасу.

Перебийніс додав, що на схід вже надійшла перша частина української гуманітарної допомоги, яка була передана туди теж під егідою Міжнародного комітету Червоного Хреста. Загальний обсяг допомоги склав майже 800 тонн. Це продукти харчування, засоби гігієни та речі першої необхідності. За останні дні 100 тонн гуманітарки вже були поширені в десяти містах східної України, перша партія повинна охопити понад 200 тисяч осіб.

Раніше передбачалося, що в одному вантажному автомобілі з гуманітарною допомогою залишиться тільки один російський водій, а двох інших замінять представники Червоного Хреста. В колоні налічується 262 вантажівки.

Коментуючи на прохання журналістів інформацію МЗС Росії про те, що російська сторона і бойовики гарантують безпеку вантажівкам з гуманітаркою, а гарантій з українського боку поки немає, Перебийніс зазначив, що ця інформація некоректна і не відповідає дійсності.

тільки можу припустити, що це інтерпретація російського МЗС", - сказав він, додавши, що, за останніми даними, Міжнародний комітет Червоного Хреста ще продовжує відпрацьовувати з Росією і терористами питання про гарантії проходження вантажу по території бойовиків. Що стосується України, то вона неодноразово підтверджувала свої гарантії безпеки на території, контрольованій силами АТО. "Але ми розуміємо, що маршрут гуманітарного вантажу проходить поза тією зоною, де наші ЗСУ та сили правопорядку можуть гарантувати таку безпеку", - сказав він.

Нагадаємо, у зв'язку з відсутністю узгодження питань гарантій безпеки руху колони з гуманітарним вантажем з боку терористичних організацій з представниками Червоного Хреста, прикордонно-митне оформлення вантажу українською стороною не проводилося.

Росія направила в Україну 280 напівпорожніх вантажівок з гуманітарною допомогою. У четвер ввечері, 14 серпня, російська автоколона звернула з федеральної траси "Дон" (Москва - Ростов-на-Дону - Новоросійськ) і зупинилася в полі приблизно в 35 кілометрах від російсько-українського кордону.

Підписуйтесь на аккаунт ЛІГАБізнесІнформ у Twitter і Facebook: в одній стрічці - все, що варто знати про політику, економіку, бізнес і фінанси.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини