RU

Черновецький вважає, що був успішним мером Києва

19.07.2012, 09:46
Черновецький вважає, що був успішним мером Києва - Фото
Леонід Черновецький
Леонід Черновецький вважає, що був успішним мером Києва - збільшив бюджет столиці і розгорнув масштабні будівництва. Про це він заявив в інтерв'ю газеті Сегодня, відповідаючи на питання про свої досягнення і помилки на посаді.

"Я вважаю, що я був успішним мером. Для початку, в перший же рік після перемоги на виборах мера я в 5 разів збільшив бюджет Києва. Ці величезні суми приховувались від киян минулою владою, а я витягнув їх з тіні, - сказав він.

За його словами, йому також вдалося створити в Києві наймогутніший колл-центр з миттєвою реакцією на будь-які проблеми киян: в день він приймав до 11 000 дзвінків. Всі найважливіші рішення в Київраді і КМДА приймалися виключно після обговорення їх в прямому ефірі з усіма киянами. "Я був єдиний в Україні, хто проводив громадські слухання такого рівня", - стверджує він.

Черновецький також нагадав, що після приходу до влади встановив соціальні надбавки більш ніж півмільйона киян, і лише економічна криза 2008-2009 років змусила його припинити цю допомогу. "Ця допомога стосувалася не тільки "улюблених бабусь Черновецького", як прийнято іронізувати в пресі: надбавки з міського бюджету платилися і лікарям, і вчителям", - підкреслив колишній мер.

"За період моєї каденції розгорнулися наймасштабніші будівництва найважливіших інфраструктурних об'єктів столиці: метро на Теремки, розв'язки на Московській площі, Гаванський міст. На жаль, мені не вдалося особисто здати в користування киянам ці проекти - відсутність підтримки на рівні держави і криза 2008 року змусили мене їх призупинити. Але я пишаюся тим, що починав ці проекти", - додав колишній мер.

На питання, як щодо помилок, Черновецький відповів: "Помилок і прорахунків було багато, і корупція, звичайно, була, як і у всій країні. Ні більше і не менше, просто масштаби Києва з іншими регіонами країни непорівнянні. Але особисто я не придбав ні в Києві, ні в Україні ні одного сантиметра землі і не приватизував жодного підприємства. Хоча за законом міг це робити. І гроші для такої приватизації у мене були абсолютно легальні, оскільки я продав в 2008 році одній з найбільших фінансових груп Європи, що належить мені Правекс-банк, за $750 млн."

"Але головною своєю помилкою, наслідки якої я переживаю в душі до сих пір, вважаю зайву політизованість своєї поведінки на посаді мера і недооцінку наслідків своєї самостійності. Зростання моєї популярності серед киян та неординарність моїх рішень, спрямованих на покращення життя тих з них, хто потребував моєї опіки в першу чергу (а це люди, дохід яких на місяць становив 100-200 доларів), призвели до колапсу влади в Києві. Будь-які мої рішення з найважливіших питань життєдіяльності міста масово стали скасовуватися або указами президента, або постановами Кабміну, судами , які ініціювали політики, або грубо перекручуватися в ЗМІ", - підкреслив Черновецький.

Нагадаємо, 12 липня Київрада відправила у відставку мера Леоніда Черновецького, який в останні два роки фактично був відсторонений від влади. Секретарю Київради Галині Герезі доручили подати клопотання до Верховної Ради про призначення виборів мера Києва. Експерти та опозиційні депутати Київради в один голос говорять, що в 2012 році вибори навряд чи відбудуться, оскільки владі вигідно тягнути час, щоб призначити їх на весну 2013 року. В цьому випадку у провладного кандидата Олександра Попова буде шанс піднятися в рейтингу.

Досьє на Леоніда Черновецького
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини