RU

Черновецький радить політикам читати Конституцію

03.09.2008, 14:22

Ніхто з ініціаторів та учасників чергової державної політичної кризи не читав Конституції України, а якщо й читав, то не має жодного найменшого наміру її виконувати. Про це журналістам під час брифінгу заявив мер Києва Леонід Черновецький.

Як передає кореспондент ЛІГАБізнесІнформ, зокрема, Л. Черновецький зазначив: мало кому відомо, що Конституція України складається із двох основних частин, де головною є перша, а все інше, що слідує за першою частиною, і всі закони, які приймаються в Україні, мають повністю відповідати першій загальній частині. "Це дуже важливо, але про це мовчать суди і цього до кінця не розуміють найвищі особи держави і лідери політичних сил... Доки не буде цієї відповідності, в Україні триватиме безладдя і необмеженість", - додав він.

Також Л. Черновецький відзначив, що найважливішим положенням Конституції є стаття 5, яка вказує, що ніхто в державі не може узурпувати державну владу. "Виконувати конституційні положення не вигідно жодній із чинних гілок влади... Ніхто із тих, хто вчора до ночі сидів у ВР, навіть в руках не тримав Конституції. Те, що вчора Верховна Рада зробила, не піддається жодній критиці", - вважає мер.

Нагадаємо, сьогодні Президент України Віктор Ющенко заявив, що вчора ВР ухвалила антиконституційні і антидержавні рішення, які, зокрема, встановлюють диктатуру Прем'єр-міністра. За його словами, руками БЮТ, Партії регіонів і комуністів відновлений антиконституційний Закон про Кабмін, який в 2007 році спровокував парламентську кризу і позачергові парламентські вибори. "Цей Закон встановлює диктатуру Прем'єр-міністра. Глава уряду призначається поза Конституцією, Укази Президента України і рішення РНБО повністю ігноруються", - заявив глава держави. За його словами, зміни, внесені до Закону про Конституційний Суд, унеможливили оскарження неконституційних рішень суду, а уряд буде поза будь-яким контролем.

Досьє на Леоніда Черновецького >>>


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини