RU

Через рік після анексії Крим занурився в морок - WSJ

18.03.2015, 16:27
Через рік після анексії Крим занурився в морок - WSJ - Фото
Фото: ЕРА
"18 березня 2014 року слідом за незаконним вторгненням в Крим Кремль офіційно анексував півострів. Потім, коли Росія почала війну на східній Україні, Крим пропав із заголовків ЗМІ. Це сумно, тому що Росія порушує права людини у Криму, що погано освітлюється на Заході, не в останню чергу через старання Кремля приховати це", - пишуть президент американської НКО Freedom House Марк Лейгон і співдиректор програми "Україна в Європі"Atlantic Council Аліна Полякова у статті для The Wall Street Journal.

У доповіді, оприлюдненій Atlantic Council і Freedom House в березні під заголовком "Порушення прав людини в окупованому Росією Криму" (Human Rights Abuses in Russian-Occupied Crimea), розкривається система, спрямована на те, щоб тримати під контролем всі організації, які не підтримують влада Кремля, стверджують автори.

Головними жертвами репресивних заходів є кримські татари, складові 12% населення півострова, пишуть Лейгон і Полякова, посилаючись на дані про переслідування їхніх лідерів і громадянських активістів, засновані на інтерв'ю з жителями Криму. "Етнічні українці - 20% кримського населення - також є жертвами", - йдеться в статті. На півострові закриті україномовні школи та ЗМІ. "Кримчани, що мали українські паспорти, були змушені або прийняти російське громадянство, або позбутися економічних і політичних прав", - нагадують автори.

"Російські журналісти та активісти, які намагаються висвітлювати порушення прав людини в Криму, піддаються переслідуванням і затримань, за даними Human Rights Watch", - йдеться в статті.

"Щоб підтримати населення Криму і чинити опір агресії Кремля, Заходу слід зберегти економічні санкції проти російських компаній і фізичних осіб, прийняті у відповідь на анексію. Міжнародне співтовариство повинне раніше не визнавати легітимність влади Кремля в Криму - так само, як США відмовлялися визнати "інкорпорацію" Радянським Союзом держав Прибалтики після пакту Молотова-Ріббентропа в 1939 році", - пишуть автори.

Лейгон і Полякова також закликають ЄС і США заборонити своїм громадянам і корпораціям вести справи з російською владою і компаніями в Криму, окрім як за згодою України, а також приймати судові позови, що заперечують використання кримських ресурсів російським урядом, якщо це не було дозволено українською владою.

За матеріалами: inopressa.ru

Підписуйтесь на аккаунт ЛІГАБізнесІнформ у Twitter і Facebook: в одній стрічці - все, що варто знати про політику, економіку, бізнес і фінанси.
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини