RU

Через окремі країни саміт в Ризі може провалитися - Єлісєєв

12.05.2015, 16:18
Через окремі країни саміт в Ризі може провалитися - Єлісєєв - Фото
Костянтин Єлісєєв (фото - krymr.com)

На думку постійного представника України при Європейському союзі Костянтина Єлісєєва, через позицію лідерів деяких європейських країн саміт Східного партнерства 21-22 травня в Ризі може виявитися провальним і не досягти поставлених цілей. Про це він заявив у вівторок журналістам у Брюсселі, передає Укрінформ.

"Саміт в Ризі, на мій погляд, буде моментом істини для самої політики Східного партнерства. Адже після тих потрясінь і шоків, які відбулися протягом останнього часу, нам потрібно спільно з європейськими партнерами дати чітку відповідь, яким має бути Східне партнерство, які його перспективи, чого чекати в майбутньому. І в цьому плані ми сподіваємося, що ризький саміт повинен дати відповіді. Чи буде це боягузлива, половинчаста політика приречених країн, або потужна політика стабілізації, процвітання та розвитку Євросоюзу і країн-партнерів", - заявив Єлісєєв.

Однак, за його словами, аналіз обробленого після тривалих переговорів проекту спільної декларації саміту поки не дає підстав сподіватися, що зустріч високого рівня в Ризі "стане дійсно важливим внеском у стабілізацію і процвітання країн Східного партнерства".

"На жаль, на сьогоднішній день позиції окремих країн Східного партнерства та окремих країн ЄС недостатньо сприятливі в цьому. На мій погляд, якщо в найближчі навіть не дні, а години лідери окремих країн ЄС не звернуть уваги на важливість моменту, важливість цього саміту, він може стати провальним", - зазначив представник України при ЄС.

Він уточнив, що сьогодні у декількох країн Євросоюзу "немає великого апетиту" у поглибленні відносин з країнами Східного партнерства. "Немає чіткого розуміння з їхнього боку, чого вони хочуть досягти у розвитку відносин зі східними партнерами", - зазначив Єлісєєв.

Саміт Східного партнерства в Ризі відбудеться 21-22 травня 2015 року. Це буде вже четвертий саміт з 2009 року в рамках політики Євросоюзу, спрямованої на зближення зі східними партнерами.

Підписуйтесь на аккаунт ЛІГАБізнесІнформ у Twitter і Facebook: в одній стрічці - все, що варто знати про політику, економіку, бізнес і фінанси.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини