RU

Чехія: Курс України немає нічого спільного з курсом ЄС

16.08.2011, 12:17
Чехія: Курс України немає нічого спільного з курсом ЄС - Фото
272c92ff7cfefc6ff65d1a2edf3f0d87.jpg

Чехія: Курс України немає нічого спільного з курсом ЄС
Перший віце-прем'єр і голова МЗС Чехії Карел Шварценберг заявив, що суд застосував до екс-прем'єра України Юлії Тимошенко "неадекватний запобіжний захід". Також голова МЗС Чехії відмітив, що Україна все помітніше "лягає на курс, що не має нічого спільного з курсом країни Європейського Союзу".

"Процес над Тимошенко відповідає не європейським нормам, а скоріше тим, які панували в Україні тридцять років тому", - повідомив голова МЗС Чехії, якого цитує Європейський медіа-центр. "На прикладі України ми бачимо, як нейтралізують і виводять з політичної боротьби найбільш здібного та найбільш популярного лідера опозиції", - зазначив Шварценберг.

Він також сказав, що передасть через нового посла Чехії в Україні Івана Почуха, який приступає до виконання службових обов'язків 23 серпня, лист, адресований українській владі, в якому судовий процес над Тимошенко піддано гострій критиці.

"Як торгові, так і політичні звичаї в Україні вельми відрізняються від загальноприйнятих. Така, на жаль, є дійсність, і вона не пов'язана з винністю або невинуватістю Тимошенко. Дійсність пов'язана з тим, як проходить суд, як ставляться до демонстрантів, і це все викликає у нас великі побоювання ", - повідомив Шварценберг.

Нагадаємо, після арешту Тимошенко 5 серпня США, Канада, Німеччина, Австралія, Великобританія, Франція, країни "Вишеградської четвірки" (Угорщина, Польща, Словаччина і Чехія), Європейський Союз і Організація з безпеки та співпраці в Європі висловили стурбованість в зв'язку з таким рішенням, а Росія повідомила, що судовий розгляд у відношенні Тимошенко повинен бути справедливим і неупередженим.

У серпні 2010 року Генпрокуратура України порушила кримінальну справу проти екс-міністра економіки Богдана Данилишина за тендерні зловживання на 4,5 млн.грн. Незабаром після цього Чехія надала колишньому чиновнику політичний притулок. Зараз Данилишин з Праги активно критикує українську владу.

Справа Тимошенко: всі новини>>>


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини