RU

Частина активів Тарути арештована за позовом банку РФ - ЗМІ

22.05.2014, 10:09
Частина активів Тарути арештована за позовом банку РФ - ЗМІ - Фото
7c353138bc14be7c1f44ddef22861b47.jpg
На Кіпрі арештована частина активів українського бізнесмена, губернатора Донецької області Сергія Тарути. Приводом для цього став позов російського банку ВТБ, пише Коммерсантъ.

Суд Нікосії 20 травня задовольнив клопотання ВТБ, судовим наказом було заборонено "відчуження, передача, дарування, застава і будь-яке інше обтяження активів, рухомого або нерухомого майна, що належать Сергію Таруті безпосередньо чи опосередковано", повідомили джерела видання. У список заарештованих нібито потрапили вісім структур, пов'язаних з нинішнім губернатором Донецької області: кіпрські Arrowcrest Ltd (100 % акцій належать пану Таруті) і Dargamo Holdings Ltd. Остання є одним з "непрямих" акціонерів корпорації "Індустріальний союз Донбасу", в якому губернатор володіє міноритарним пакетом акцій.

За даними кіпрського реєстру, Arrowcrest на 100 % належить Сергію Таруті. У Dargamo у нього 100 акцій, ще 499 900 акцій належать Enard Investments Ltd (Британські Віргінські острови). Серед арештованих активів Arrowcrest Ltd - український футбольний клуб "Металург" (25,3 % належить Arrowcrest Ltd), по 33,4 % кіпрських операційних компаній IGH Industrial Group Holding Ltd і ISHS Industrial Steel Holding Co. Ltd. і 19,94% акцій будівельної компанії з Македонії Beton AD. Джерела видання стверджують, що також під арешт потрапили папери польської Gdansk Shipyard Group SP ZOO, співвласника Гданської судноверфі (75%), однак знайти підтвердження зв'язку цієї компанії з Arrowcrest в кіпрському реєстрі не вдалося.

Позов ВТБ, поданий до окружного суду Нікосії, пов'язаний з кредитуванням банком ТОВ "Єнісейський фанерний комбінат". Ініціатором та одним з інвесторів цього проекту виступав Олександр Катунін - який очолив групу акціонерів, що отримали в ІСД 50 % плюс 2 акції холдингу після 2009 року. У 2008-2011 роках ВТБ надав підприємству кредити на загальну суму $203,2 млн. Зараз заборгованість по них без урахування штрафів і відсотків становить $181,3 млн. У 2011 році Олександр Катунін і його тодішній партнер Сергій Тарута виступили поручителями по ряду кредитів для ТОВ на суму більше $30 млн солідарно.

Оскільки в листопаді 2013 року арбітражний суд Красноярського краю порушив справу про банкрутство Єнісейського фанерного комбінату, ВТБ для стягнення коштів за договором поруки подав до суду позов на $30 млн до Катуніну і Таруті. Наприкінці лютого цього року суд повністю задовольнив вимоги кредитора. Незабаром після цього активи одного із поручителів, нового губернатора Донбасу, були виявлені на Кіпрі, тому 16 травня ВТБ звернувся до суду Нікосії, а вже через чотири дні позов був розглянутий та задоволений. Подібне рішення стало можливим завдяки тому, що ще СРСР (правонаступником якого є Росія) в 1984 році уклав з Кіпром угоду про надання правової допомоги як у цивільних, так і по кримінальних справах, резюмує видання.

Сергій Тарута був призначений головою облдержадміністрації Донецької області у березні 2014-го. Відзначимо, що Тарута неодноразово виступав з жорсткою критикою самопроголошеної "Донецької народної республіки".

Підписуйтесь на аккаунт ЛІГАБізнесІнформ у Twitter і Facebook: в одній стрічці - все, що варто знати про політику, економіку, бізнес і фінанси.
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини