"Час перевернути сторінки роз'єднання". Україна й Угорщина відновили діалог

29.05.2020, 16:08
Дмитро Кулеба і Петер Сійярто (Фото - прес-служба МЗС)

Поїздка Дмитра Кулеби до Угорщини стала його першим невіртуальним візитом в іноземну державу на посаді глави МЗС

Міністри закордонних справ України та Угорщини  Дмитро Кулеба і Петер Сійярто провели зустріч у Будапешті та підписали ряд документів. Про це повідомляє посол України в Угорщині Любов Непоп.

Читайте нас в Telegram: перевірені факти, тільки важливе

Під час зустрічі було підписано протокол про зміни в рамковому договорі між урядами України та Угорщини про кредит на умовах пов'язаної допомоги і меморандум про взаєморозуміння між Держагентством енергоефективності та енергозбереження України та Міністерством інновації і технології Угорщини.

"Настав час перегорнути всі сторінки, що нас роз'єднують, і подвоїти наші зусилля на користь наших народів, країн і континенту в цілому", - заявив Кулеба на прес-конференції після зустрічі.

Також Кулеба передав для прем'єра Угорщини  Віктора Орбана  запрошення від президента Володимира Зеленського відвідати Україну з візитом. У МЗС висловили сподівання, що візит відбудеться вже в липні.

Поїздка Кулеби до Угорщини стала його першим невіртуальним візитом в іноземну державу на посаді міністра закордонних справ, підкреслила Непоп.

  • 25 квітня 2019 року Сійярто заявив, що прийнятий у той день Верховною Радою закон про українську мову неприйнятний і порушує права угорської спільноти в Україні.
  • 16 липня 2019 року Закон про забезпечення функціонування української мови як державної вступив у силу.
  • 5 грудня 2019 року Сійярто заявив на саміті НАТО в Лондоні, що Угорщина має намір блокувати вступ України в НАТО, поки не буде змінено закон про мови.
  • 7 лютого під час візиту Сійярто до Києва обговорювалися питання освіти, пов'язані з національними меншинами в Україні.
Елена Деревянко
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини

Тест. Хорошо ли вы знаете политическую кухню Одессы?