RU

Cейм Польщі відмовився назвати Волинську трагедію геноцидом

12.07.2013, 12:51
Cейм Польщі відмовився назвати Волинську трагедію геноцидом - Фото
Фото: ЕРА
Головна законодавча палата Польщі - Сейм - на своєму засіданні в п'ятницю відмовилася назвати Волинську трагедію - кривавий польсько-український конфлікт - геноцидом поляків. Поправку в цій справі підтримали лише 212 голосів депутатів з 231 необхідних для її прийняття. Проти проголосували 222 депутати з 437, що взяли участь у голосуванні, троє утрималися.

Сейм Польщі також не підтримав поправку, якою деякі депутати хотіли встановити 11 липня Днем пам'яті жертв Волинської трагедії, мучеництва кресовян. За неї проголосували 178 депутатів, проти - 259 депутатів, передає
УНІАН.

Представник правлячої партії РО Роберт Тишкевич, який представляв компромісний варіант заяви у справі Волинської трагедії, зазначив, що комісія вирішила відмовитися від встановлення цього дня Днем пам'яті кресовян через те, що насправді кресовяне постраждали не тільки на Волині. Він нагадав, що багато поляків жили на так званих окраїнах, постраждалих від Радянського Союзу, який напав на Польщу 17 вересня 1939 року.

Перед голосуванням перед депутатами Сейму виступив міністр закордонних справ Польщі Радослав Сікорський, який закликав "не загострювати" позицію у справі Волинської трагедії, нагадавши, що 5 років тому польський парламент вже визнавав ті події "етнічною чисткою". Він зазначав, що з цього часу насправді нічого не змінилося і звертав увагу, що "більш гостре формулювання" негативно вплине на перспективи європейської інтеграції України.

Нагадаємо, сьогодні Сейм Польщі планував проголосувати заяву щодо сімдесятих роковин Волинської трагедії. Правляча партія відмовилася називати Волинську трагедію геноцидом, як того вимагала опозиція. Замість цього планується прийняти заяву, в якій трагедія буде названа "етнічною чисткою з ознаками геноциду". Однак не всі члени правлячої партії згодні з думкою керівництва і планують голосувати по-своєму.

20 червня Сенат Польщі (верхня палата парламенту) ухвалив заяву з приводу 70-річчя Волинської трагедії. Трагічні події 1943 року, вважають польські сенатори, мали організований і масовий характер і супроводжувалися жорстокістю - "етнічною чисткою з ознаками геноциду". Винуватці - ОУН і УПА. Кількість жертв - близько 100 тис. поляків. Однак українські історики говорять про втричі менші цифрі і про неприпустимість використання слова "геноцид". Крім того, зазначають вони, у заяві польського Сенату нічого не сказано про українців, загиблих у тому числі від рук польських націоналістів у протистоянні 1940-х.

Читайте також: Ехо Волинської трагедії: чому поляки знову говорять про геноцид

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини