RU

БЮТ вимагає від Януковича забезпечити швидкий суд над Тимошенко

18.06.2012, 12:10
БЮТ вимагає від Януковича забезпечити швидкий суд над Тимошенко - Фото
Андрій Кожем'якін
Фракція БЮТ вимагає від президента Віктора Януковича забезпечити розгляд касаційної скарги Юлії Тимошенко 26 червня відповідно до українського законодавства. Про це заявив лідер фракції БЮТ Андрій Кожем'якін у своєму виступі на засіданні погоджувальної ради у Верховній Раді.

Як передає кореспондент ЛІГАБізнесІнформ, Кожем'якін нагадав, що Тимошенко направила лист із проханням проводити судове засідання без його участі. "Таким чином, на сьогоднішній день немає жодних формальних підстав для того щоб відкласти судове засідання. Наша фракція вимагає провести це судове засідання у відповідності з українським законодавством, без будь-яких надуманих затягувань", - сказав він.

Кожем'якін підкреслив, що якщо судді "знову знайдуть якісь надумані причини для того щоб відкласти судове засідання, це стане останнім переконливим аргументом того, що незалежного судочинства в Україні більше немає, а вся судова система, від районного суду до Конституційного, знаходиться в ручному управлінні однієї людини - президента Януковича". За його словами, які б заяви не робив голова української держави про можливість помилування Тимошенко, затягування розгляду касації буде свідчити про бажання влади затягнути і подачу подання до Європейського суду з прав людини.

"Так як вирок цього суду може бути тільки один - виправдувальний, фракція звертається до президента як гаранта Конституції: докласти всіх зусиль до того, щоб розгляд Вищим спеціалізованим судом касаційної скарги 26 червня відбувся відповідно до українського законодавства", - підкреслив бютівець.

Крім того, БЮТ запропонував парламенту прийняти постанову про першочергові заходи щодо виконання резолюції ПАРЄ від 24 травня, а також законопроекти, якими статті 365 і 364 Кримінального кодексу приводяться у відповідність з європейським законодавством. Кожем'якін вважає, що голосування з цього питання продемонструє, чи готовий парламент виконувати обіцянки президента, які він дає під час своїх міжнародних візитів.

Нагадаємо, раніше президент Янукович заявив, що дуже хоче помилувати Тимошенко, але не може цього зробити, поки всі судові інстанції в Україні і Європейський суд з прав людини не приймуть рішення у її справі. "Моя реакція на це наступна: я не можу діяти поза рамками закону ... Президент не має таких інструментів. Мені доведеться зробити все по закону", - додав він. Тимошенко не раз заявляла, що помилування Януковича їй не потрібно.

Досьє на Андрія Кожем'якіна
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини