RU

БЮТ просить Інтерпол та Італію відпустити Авакова

27.03.2012, 12:51
БЮТ просить Інтерпол та Італію відпустити Авакова - Фото
09e9d4c76b799f6030a1aaadca87cef0.jpg
Керівництво партії Батьківщина направило листи Генеральному секретарю Інтерполу і уряду Італії з проханням врахувати політичну вмотивованість кримінального переслідування Арсена Авакова й звільнити його.

У листах відзначається, що екс-губернатора Харківської області та керівника Харківської обласної партійної організації Батьківщини Авакова, "як і Юлію Тимошенко, Юрія Луценка і багатьох інших опозиційних лідерів, звинувачують за горезвісною статтею 365 Кримінального Кодексу України - перевищення влади та службових повноважень". "Ця неконкретна стаття КК України ... використовується нинішньою українською владою для здійснення репресій проти політичних опонентів шляхом виборчого кримінального переслідування", - говориться в листі.

У партії Тимошенко зазначають, що уряди США, провідних європейських країн, а також європейські інституції неодноразово закликали українську владу змінити цю статтю Кримінального кодексу, а також забезпечити звільнення політв'язнів і їх участь в парламентських виборах 2012 року.

"З огляду на це керівництво Батьківщини просить Інтерпол на підставі ст. 2, 3 і 41 статуту Міжнародної організації кримінальної поліції Інтерпол відмовити правоохоронним органам України в організації розшуку, затримання та екстрадиції в Україні Авакова Арсена Борисовича як особи, щодо якої здійснюється політичне переслідування", - зазначили в прес-службі.

З цієї ж причини Батьківщина просить італійський уряд також не надавати згоду на екстрадицію Авакова.

Нагадаємо, сьогодні Міністерство внутрішніх справ України офіційно підтвердило, що в Італії затримано колишнього губернатора Харківської області Арсена Авакова. "В оперативному порядку по телефону нам підтвердили цю інформацію. Чекаємо офіційну інформацію з подробицями від колег з Інтерполу", - повідомив голова прес-служби МВС Володимир Поліщук.

Аваков був оголошений в міжнародний розшук 21 березня.

Червонозаводський райсуд Харкова 20 березня поточного року відмовився скасувати постанову про порушення кримінальної справи стосовно Авакова у зв'язку з незаконним відчуженням 55 га землі біля селища Пісочин (Харківський район Харківської області).

Аваков 31 січня був притягнутий як обвинувачений у кримінальній справі (ч. 3 ст. 365 Кримінального кодексу), а також був оголошений в міжнародний розшук і за поданням слідчого прокуратури Харківської області Червонозаводським районним судом Харкова йому обрано запобіжний захід у вигляді взяття під варту.

1 лютого Аваков заявив, що не має наміру просити політичного притулку, і планує повернутися в Україну з-за кордону, де зараз працює над гуманітарним проектом.

Аваков очолював Харківську облдержадміністрацію з лютого 2004-го по лютий 2010 року. Він очолює Харківську обласну організацію Батьківщини.
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини