RU

БЮТ: Російськомовні - також патріоти України

21.02.2011, 11:10
БЮТ: Російськомовні - також патріоти України - Фото
4f829bece14a1f933586d1f8a3042185.jpg

БЮТ: Російськомовні - також патріоти України

Розповіді про те, що російськомовні українці не патріоти України - це неправда. Про це у коментарі ЛІГАБізнесІнформ заявив народний депутат з фракції БЮТ Володимир Бондаренко (на фото), коментуючи у Міжнародний день рідної мови ситуацію з українською мовою у країні.

Так, відповідаючи на питання, про що свідчить закриття україномовних шкіл в Україні, В.Бондаренко зазначив: "Йдеться про політику нової влади. Хіба ця влада виконує положення Конституції, зокрема статті щодо мови? У ній написано, що держава забезпечує всебічний розвиток і функціонування української мови у всіх сферах життя і на всій своїй території. Чи є ще де-небудь така країна у світі, яка буде піклуватися про розвиток нашої мови? Її немає. Тому наша нація повинна захищати і розвивати те, що є основоположним для будь-якої держави".

"Але сьогодні відбуваються процеси, які інакше як русифікацією назвати не можна. Українську мову, українську історію, українську науку витісняють з усіх сфер життя. А школи - це основа держави. Якщо людей доводять до голодовки за те, щоб мати змогу вчитися рідною мовою - це справжній гуманітарний геноцид", - зазначив нардеп-бютівець.

На його думку, слова Президента Віктора Януковича про те, що сьогодні всі конфесії, мови і національності в Україні рівні - неправда. "Сьогодні влада проводить політику русифікації. Треба розуміти, що сьогодні влада веде наступ на все українське", - додав політик.

"Русифікація - процес безперебійний. Він в Україні ніколи не припинявся. Хоч визначення російськомовного як не патріота - це неправильно. Наприклад, Київ у більшості своїй розмовляє російською, але голосує патріотично", - нагадав В.Бондаренко.

Нагадаємо, сьогодні у всьому світі відзначають Міжнародний день рідної мови під егідою ЮНЕСКО.

Володимир Бондаренко: біографія та добірка новин>>>

Петро ШУКЛІНОВ


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини