RU

БЮТ про асамблею Кравчука: Офтальмологи не повинні займатися Конституцією

23.02.2011, 17:45
БЮТ про асамблею Кравчука: Офтальмологи не повинні займатися Конституцією - Фото
96ee4407434fd53dd6791a1c7f808c85.jpg

БЮТ про асамблею Кравчука: Офтальмологи не повинні займатися Конституцією
Конституційна асамблея (КА) повинна складатися з фахівців у конституційному праві, а не з академіків права, що стали академіками з кримінального права і процесу. Про це у коментарі ЛІГАБізнесІнформ заявив народний депутат з фракції БЮТ Сергій Власенко (на фото), коментуючи ініціативу першого Президента України Леоніда Кравчука зі створення КА при Президентові Вікторові Януковичі.

"Ніхто не запрошує на консиліум з очей психологів, туди запрошують офтальмологів. Хоч обидва лікарі можуть бути сильними академіками медичних наук. Те саме і тут", - наголосив С.Власенко, коментуючи склад КА.

"Так, Президент має право створювати біля себе будь-які дорадчі органи. Справді, нам потрібна дискусія професіоналів. Але це повинні бути професіонали з конституційного права, а не лояльні до влади люди, готові заглядати режиму в рота, працюючи, як говорив сам Леонід Макарович, органом "чого завгодно", - зазначив нардеп-бютівець.

Відповідаючи на питання, чому Л.Кравчук, який ніколи не приховував своїх симпатій до Юлії Тимошенко, допомагає сьогоднішній владі, С.Власенко порекомендував задати це питання особисто першому Президенту. "Я, на жаль, цього не знаю", - сказав він.

За словами політика, основна проблема полягає не у змінах до Конституції. "Ми можемо скільки завгодно приймати "ідеальні Конституції". Але проблема у тому, що в нашій країні ніхто її дотримуватися не буде. Розмови про те, що можна створити таку Конституцію, яку всі кинуться виконувати - це міф. У нас немає традиції дотримання законів. І це проблема", - додав С.Власенко.

Крім того, за словами нардепа, турбує і той факт, що Конституцію хочуть змінювати непередбаченим Основним законом способом. "Ніби Конституційна асамблея щось прийме, це "щось" передадуть на референдум, а потім це "щось" референдум затвердить", - зазначив С.Власенко.

"Це лякає, тому що йдеться про неконституційний механізм внесення змін до Головного закону країни. Країна ще від минулого рішення Конституційного Суду не "відійшла" - досі не можемо розібратися, хто коли обирається, у кого які повноваження", - сказав С.Власенко.

"Якби цей орган складався з самостійних і незалежних від влади фахівців з конституційного права, то механізм Конституційної асамблеї повинен був би працювати так. Фахівці готують модель Основного закону, після чого Верховна Рада, як єдиний конституційний орган уповноважений приймати такі рішення, повинна була б цей проект, можливо, внесений Президентом або 150 депутатами, розглянути відповідно до конституційної процедури. Далі - прийняття рішення і відправка окремих розділів (які того вимагають) на референдум, після чого Основний закон набув би чинності", - зазначив бютівець.

"Ось так - це було б нормально. А якщо влада вирішила створити напівкишеньковий орган, який буде затверджувати всі побажання влади, і не буде реального майданчика для дискусій - звичайно, я такого б не підтримав", - сказав він.

Нагадаємо, у понеділок, 21 лютого, Президент В.Янукович доручив підтримати ініціативу екс-президента Л.Кравчука щодо створення Конституційної асамблеї для підготовки змін до Конституції України.

Л.Кравчук заявив, що процес підготовки нового тексту Конституції дуже відповідальний і може зайняти не менше двох років. Політик передбачив, що проект нової редакції Конституції розглядатиме вже новий склад Верховної Ради.

Сергій Власенко: біографія та добірка новин>>>

Петро ШУКЛІНОВ


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини