RU

БЮТ не має наміру чекати вироку Тимошенко під дверима суду

03.10.2011, 17:17

Фракція БЮТ не буде чекати на вулиці оголошення вироку у справі екс-прем'єра Юлії Тимошенко. Про це сьогодні на брифінгу заявив віце-спікер Верховної Ради Микола Томенко, обраний народним депутатом по списку БЮТ.

Як передає кореспондент ЛІГАБізнесІнформ, Томенко уточнив, що в БЮТ розраховують на цьому тижні отримати роз'яснення від парламентських комітетів "по неконституційних ініціативах судді Кірєєва, якими заборонено народним депутатам і дипломатам з'являтися в приміщеннях Печерського суду".

"Ми вважаємо, що це зухвале і цинічне порушення Конституції, і якщо до середи, до дня опозиції, у нас не буде такого роз'яснення і розуміння ситуації, то в четвер при розгляді питань про призначення нових суддів і розгляд ситуації в судовій системі ми, очевидно, будемо шукати механізм для того, щоб привернути увагу до ситуації, яка склалася в судовій системі. Принаймні, як мінімум фракція не буде чекати 11 числа, того, щоб десь на вулиці нам переказували, що сталося в судовому процесі під час оголошення вироку", - сказав він.

Уточнюючи на прохання кореспондента, як саме планує БЮТ діяти в парламенті і що означають його слова про те, що депутати не збираються чекати вироку на вулиці, Томенко зазначив, що розраховує на позитивний для народних депутатів висновок парламентських комітетів. Якщо після такого роз'яснення не буде прийнято рішення про допуск народних депутатів, фракція БЮТ окремо визначиться з тими механізмами, за допомогою яких можна "направити в конституційне русло думку судді Кірєєва".

Нагадаємо, 30 вересня суддя Родіон Кірєєв ухвалив рішення не пускати на оголошення вироку у справі Тимошенко народних депутатів. "При розгляді цієї справи присутні в залі систематично... перешкоджали судовому розгляду справи, а саме шляхом гучного, нетолерантного висловлювання і заяв заважали виступам учасників процесу, допитам свідків, оголошенню судових рішень", - сказав він.

Суд постановив: при оголошенні судового рішення, крім учасників справи, в зал допустять тільки ЗМІ - шляхом реєстрації на вході.

Сьогодні голова Верховної Ради Володимир Литвин доручив комітетам з питань регламенту і з питань правосуддя вивчити, як рішення Кірєєва про недопуск депутатів на оголошення вироку у справі Тимошенко співвідноситься із законом про статус народного депутата.

Микола Томенко: біографія, новини>>>
Справа Тимошенко: всі новини>>>


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини