RU

БЮТ: Екс-міністр Філіпчук затриманий за боротьбу з "Венко"

15.12.2010, 12:30
БЮТ: Екс-міністр Філіпчук затриманий за боротьбу з
58866c79b4dcc8c0e0c121c3cc32a2ce.jpg

БЮТ: Екс-міністр Філіпчук затриманий за боротьбу з "Венко"
Колишній Міністр охорони навколишнього природного середовища України Георгій Філіпчук затриманий через його протидію "корупційним схемам" "Венко Прикерченська Лтд" навколо Чорноморського шельфу. Про це заявив народний депутат, заступник глави фракції БЮТ Сергій Соболєв (на фото) у коментарі кореспонденту ЛІГАБізнесІнформ.

"Судячи з того, що у нашій країні затримуються не казнокради, не корупціонери, а затримуються ті, хто відстоювали інтереси держави - це можна сказати про Макаренка, Діденка, які фактично узаконили український газ, - те, що сьогодні відбувається з Філіпчуком, це продовження того ж ланцюга, коли затримують Міністра, який не дав змоги розбазарити Чорноморський шельф для так званої псевдокомпанії Венко Прикерченська", - наголосив С.Соболєв.

"Влада діє за одним сценарієм. Усі, хто відстоює інтереси держави, повинні перебувати у місцях не так віддалених. Ті, хто корупціонери і хабарники, сьогодні перебувають у кабінетах уряду і в Адміністрації Президента", - зазначив бютівець.

За словами нардепа, "всі, хто на сьогоднішній день вже заарештовані, це люди, яких затримували за однією ознакою: це люди, які захищали інтереси держави проти корупційних схем приватних компаній". "Хто ще підпадає під цю ознаку, судити поки складно", - додав С.Соболєв.

Нагадаємо, у 2006 році "Vanсo International Ltd." виграла конкурс і уклала у жовтні 2007 року з Кабінетом Міністрів України угоду про розділення продукції (СРП), що добувається у межах Прикерченської дільниці надр континентального шельфу Чорного моря. "Vanco International" передала усі права і обов'язки з СРП компанії "Венко Прикерченська Лтд".

25 квітня 2008 року Мінприроди, очолюване Г.Філіпчуком, анулювало ліцензію компанії "Венко Прикерченська Лтд." на користування надрами. 21 травня 2008 року Кабінет Міністрів прийняв рішення про односторонній вихід з угоди з компанією "Vanco" про розподіл продукції. 17 липня 2008 року компанія "Венко Прикерченська Лтд." початки арбітражний процес проти України відповідно до вимог Арбітражного інституту Торгової палати Стокгольма (Швеція) щодо конфлікту щодо СРП.

У липні 2010 року вже нова влада в Україні і компанія "Венко Прикерченська Лтд." припинили арбітражний процес у Стокгольмському арбітражному суді і почали перемовини, метою яких є мирне урегулювання суперечки щодо СРП.

Вчора прес-служба ГПУ повідомила, що Г.Філіпчук затриманий за підозрою у зловживанні службовим становищем.

Сергій Соболєв: біографія та добірка новин>>>

Петро ШУКЛІНОВ


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини