RU

Бурджанадзе попереджає, що "Росія порушує Конституцію України"

06.10.2008, 11:46

Росія видає російські паспорти в Криму, порушуючи Конституцію України, так само, як вчинила раніше в Грузії. Про це заявляє екс-спікер парламенту Грузії Ніно Бурджанадзе.

"Зараз Росія видає російські паспорти в Криму. Українська конституція забороняє подвійне громадянство. Так само було і в Грузії. Росія проігнорувала Конституцію Грузії. Це не тільки грузинська проблема", - заявила вона.

"Росія, видаючи російські паспорти в Південній Осетії та Абхазії, порушувала грузинське законодавство, російське законодавство і міжнародні норми. Росія не мала права видавати російські паспорти людям, які проживають на території Грузії. Росія хотіла створити російські анклави в Грузії", - наголосила Н. Бурджанадзе. За її словами, "зараз дуже складно говорити про поновлення відносин між Росією і Грузією". "Визнанням незалежності Південної Осетії та Абхазії Росія загнала нас у глухий кут. Вихід із СНД - це ще не мотив визнавати самопроголошені республіки", - зазначила Н. Бурджанадзе.

За її словами, "Росія завжди ревнувала Грузію до США". "Росія завжди застосовувала політику примусу - то газ перекривала, то з сепаратистами товаришувала. Ніколи Росія не хотіла поводитися як цивілізована держава стосовно Грузії", - заявила Н. Бурджанадзе, яка очолювала грузинський парламент з 2001 до 2008 року. "США завжди допомагали Грузії як рівноправній державі. США намагалися допомогти Грузії врегулювати конфлікт із Росією, яка все робила з точністю до навпаки. Тобто Росія завжди намагалася всім довести, що ми маленька і слабка держава", - зазначила вона.

Н. Бурджанадзе наголосила: "Інтегрувати Південну Осетію до складу Грузії можна було до війни. Таких міжетнічних проблем між грузинами і осетинами, як між грузинами і абхазами, немає. Була можливість врегулювати цей конфлікт без військових дій. Саме тому російські спецслужби і поспішили". "Я думаю, що таке активне втручання Росії було через те, що російська влада вважала, що ми змогли б порозумітися з абхазьким керівництвом. Тепер ми втратили цю можливість і повинні починати все з початку", - додала вона.

Крім того, за словами Н. Бурджанадзе, Сполучені Штати перевершили себе під час війни в Грузії: "США зробили більше під час війни на Кавказі. Вони перестрибнули через голову, щоб допомогти Грузії. Американці зробили те, що вони не робили за останні десятиріччя. Порівняйте реакцію американців в якихось інших конфліктах".

"Я особисто від США не чекала більшого. Невже хтось чекав, що американці почнуть воювати з росіянами? Наші американські друзі нам завжди на всіх зустрічах говорили, щоб ми робили все для уникнення війни, оскільки вони не зможуть залучитися до війни. Я вважаю, що це нормальний підхід. Невже хтось хотів, щоб в Грузії почалася Третя світова?" - наголосила Н. Бурджанадзе, яку цитує "Українська правда".

Досьє на Ніно Бурджанадзе >>>


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини