RU

"Будемо готові". Посол Польщі відреагував на ідею перенести зустрічі ТКГ до Варшави

03.06.2021, 18:38
Бартош Ціхоцький (фото - Посольство Республики Польща у Києві, Ambasada RP w Kijowie, Facebook)

Польща логістично буде готова до проведення переговорів Тристоронньої контакної групи у Варшаві чи Кракові, якщо сторони висловлять таке бажання. Про це розповів в інтерв'ю  Главкому посол Польщі в Україні Бартош Ціхоцький.

Читайте нас в Telegram: перевірені факти, тільки важливе

Дипломат не знає, чи розглядається Варшава як місце для перенесення переговорів ТКГ із Мінська. Ціхоцький каже, що дізнався про це з інтерв'ю  глави української делегації у ТКГ  Леоніда Кравчука.

Журналіст зазначив, що деякі учасники ТКГ знаходяться в санкційних списках ЄС. Посол відповів, що це не є проблемою.

"Були випадки, коли Захід і Росія домовлялися про можливість разового скасування візових санкцій. Якщо буде бажання провести переговори у Варшаві чи Кракові, ми логістично будемо готові, у нас багато хороших місць для переговорів", – сказав Ціхоцький.

Разом з тим, говорячи про нормандський формат, посол зазначив, що Польщі дуже було б непросто виконувати роль посередника, як це "змушені" робити Франція і Німеччина.

"Нам би дуже важко було бути посередником між жертвою і злочинцем. Тому що ми – на боці жертви, і наша роль у випадку агресії РФ проти Грузії або проти України полягає в тому, щоб кінцевий компроміс пересувати в сторону жертви, щоб забезпечити її права", – пояснив він.

ДОВІДКА. У нормандському форматі беруть участь чотири сторони – Україна, Росія, Німеччина і Франція. У мінському – три: Україна, Росія та ОБСЄ.

Читайте також: Арестович: Якщо до Протасевича допустять терористів, зустрічей ТКГ у Мінську більше не буде

Марк Сировой
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини