RU

Будапештський меморандум – "велика помилка". Зеленський про ядерну зброю

01.02.2021, 12:37
Будапештський меморандум –
Володимир Зеленський (Фото: пресслужба президента)

Президент Володимир Зеленський вважає, що невиконання гарантій Будапештського меморандуму країнами-підписантами є "зрадою України", а його підписання – "велика помилка". Незважаючи на це, на його думку, країна не повинна знову ставати ядерною державою. Про це він заявив в програмі Axios, передає пресслужба Офісу президента.

Підписуйтесь на розсилки LIGA.net – тільки головне у вашій пошті

"Я вважаю, що це (підписання Будапештського меморандуму – ред.) – велика помилка. Адже будь-які світові дипломатичні домовленості з моменту, коли не виконується Будапештський меморандум, помножені на нуль. І що б ми далі не підписували, про що б країни не домовлялися, завжди буде ризик, що хтось скаже, що це якийсь папірець і його необов'язково виконувати", – сказав Зеленський.

За його словами, ядерна зброя – "це дуже погано", однак якщо б Україна не підписувала угоду про ядерне роззброєння, то не було б вторгнення Росії і країна "мала б свої території".

Зараз повертати державі ядерний статус "неправильно", вважає він.

"Все-таки ми повинні не перетворюватися з людей в звірів. Все-таки цивілізація зрештою переможе... Якщо ми хочемо побудувати демократичну, цивілізовану країну, ми повинні слідувати світовим законам, повинні залишатися людьми", – каже Зеленський.

  • Питання про виконання Будапештського меморандуму було поставлено виборцям за ініціативою Зеленського під час проведення місцевих виборів 25 жовтня.
  • В Офісі президента розраховували отримати від українців мандат на те, щоб вимагати виконання умов меморандуму.
  • За словами послині Німеччини в Україні, отримати реальні гарантії щодо Будапештському меморандуму неможливо, так цей документ не є міжнародним договором.

Читайте також: Будапештський меморандум містить запевнення, а не гарантії безпеки – Кулеба

Станислав Стороженко
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини