RU

Брюссель уважно стежить, що робить Україна для асоціації

14.05.2013, 14:46
Брюссель уважно стежить, що робить Україна для асоціації - Фото
Штефан Фюле (фото - ЕРА)
Європейський Союз відстежує виконання Україною умов, необхідних для підписання угоди про асоціацію Україна-Євросоюз, повідомив європейський комісар з питань розширення та Європейської політики сусідства Штефан Фюле.

За його словами, як у Брюсселі, так і в Києві існує безперервний процес, який став результатом домовленостей європейської та української сторін щодо виконання списку того, що повинно бути зроблено. "Цей список відображає грудневі висновки Ради ЄС і, в той же час, в ньому закладені питання, які Україна сама зобов'язалася виконати в процес співпраці з ЄС. Ми домовилися, що обидва посла - посол ЄС в Києві і посол України в Брюсселі будуть відповідати практично на щотижневій основі", - деталізував єврокомісар.

За його словами, моніторинговий процес здійснюється на щотижневій основі. "Ми порівнюємо наші записи, не так давно ми отримали листа від міністра закордонних справ Леоніда Кожари з його оцінкою. Таким чином, у нас є постійний потік інформації", - констатував Фюле.

Відповідаючи на запитання, чи були корисними в плані оцінки виконання Україною необхідних критеріїв недавно минулі візити до Брюсселя секретаря РНБО Андрія Клюєва та першого віце-прем'єр-міністра  Сергія Арбузова, Фюле уточнив, що в той же період часу також зустрічався і з одним з лідерів опозиції  Арсенієм Яценюком. "Для мене було важливо говорити з ними трьома, щоб оцінити зроблений прогрес і переглянути, що ще має бути зроблено. Ці зустрічі були хорошою можливістю обговорити моніторинговий механізм, зробити політичне судження і політично направити цей процес", - підкреслив він.

Розповідаючи про минулі зустрічі, Фюле повідомив, що в ході зустрічі з Клюєвим сторони фокусувалися на сумісності оцінок (виконання критеріїв), яка повинна бути поліпшена і на подальшій роботі, зокрема, в трьох сферах.

"По-перше, це часові рамки проведення судової реформи, якою, як це нам здається, було дано багато часу для підготовки відповідних проектів. Це не дасть нам часу, щоб зробити оцінку до Вільнюського саміту. По-друге, законодавство у сфері виборів і , по-третє, виборче правосуддя, відсутність стратегії у вирішенні справи Тимошенко і вирішення проблематики повторення таких випадків", - позначив напрями роботи єврокомісар.

У відношенні зустрічі з Арбузовим, Фюле, пославшись на дане самим першим віце-прем'єром визначення, назвав минулий візит "освітнім, який дозволив йому і ряду членів комісії під час зустрічей сфокусуватися на макроекономічних питаннях".

"Це також надало нам можливість говорити про те, що повинно бути зроблено зараз і до Вільнюському саміту, про доданих цінностях глибокої і всеосяжної зони вільної торгівлі. Ми також подивилися на інтеграційну частину Угоди для України", - позначив Фюле теми обговорення.

Разом з тим, європейський комісар висловив жаль, що після  візиту Клюєва в українських ЗМІ з'явилася недостовірна інформація нібито про зняття теми Юлії Тимошенко з порядку денного, про нібито чіткий сигнал щодо того, що якщо Угода підписана не буде, Україна піде на зближення з Росією. "Сказати правду - я не знаю, які причини цього, оскільки ця інформація не має нічого спільного з реальністю. Мені здається, що в Україні є люди, які більше зацікавлені в дешевій сенсації, а не в правді і в тому, що відбувається на насправді. І це викликає жаль", - сказав Фюле.

за матеріалами Інтерфакс-Україна
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини