RU

Британії не можна відмовлятися від ядерної зброї -екс-генсек НАТО

20.02.2015, 11:35
Британії не можна відмовлятися від ядерної зброї -екс-генсек НАТО - Фото
Лорд Джордж Робертсон, фото EPA
Ситуація в Україні повинна змусити Великобританію переглянути своє прагнення відмовитися від засобів ядерного стримування. Таку думку висловлює Джордж Робертсон, лорд Порт-Елленський, в 1978-1999 рр - міністр оборони Великобританії, в 1999-2004 рр - генеральний секретар НАТО.

Робертсон нагадує, що Україна відмовилася від ядерної зброї в обмін на гарантії своєї безпеки, незалежності та територіальної цілісності від Великобританії, США та РФ. Що вона отримала насправді, щодня можна спостерігати по телевізору - якусь угоду замість гарантій. "Був би Крим захоплений, а Східна Україна окупована, якби український народ залишив собі пару боєголовок?", - пише Робертсон.

Він зазначає, що керівник РФ Володимир Путін не збирався і не збирається відмовлятися від своєї ядерної зброї. Навпаки, Путін нарощує озброєння: до його ядерному арсеналу недавно додалися нові види балістичних і крилатих ракет.

Нарощує арсенал і Китай, який разом з Францією свого часу приєднався до Будапештського меморандуму; нарощують Індія і Пакистан. Іран намагається зробити це. "Крім того, в Північній Кореї живуть божевільні хлопці з дуже мінливим настроєм", - вказує Робертсон. І ті, хто прагне пролобіювати повна відмова Британії від ядерної зброї - націоналістична партія - роблять майбутні покоління британців беззахисними перед надзвичайно небезпечним світом.

Робертсон нагадує, що сам він, на початку кар'єри, був впевненим прихильником відмови від ядерної зброї. Займаючи посаду міністра оборони, він провів найбільше скорочення ядерного арсеналу Сполученого Королівства за всю його історію. "Я помилявся", - визнає Робертсон і пояснює: його приклад не наслідували інші держави.

Зараз він переконаний, що ядерна зброя необхідна. Не тому, що воно може зупинити тероризм або кіберзагрози. А тому, що воно не дозволить потенційному агресору шантажувати Британію або хоча б припустити можливість війни або ядерної атаки.

"Реальний світ - це небезпечне місце, українці це вже з'ясували, на жаль. Тут більше не можна укладати будь-які угоди на власній безпеці", - підсумовує колишній генсек НАТО.

Підписуйтесь на аккаунт ЛІГАБізнесІнформ у Twitter і Facebook: в одній стрічці - все, що варто знати про політику, економіку, бізнес і фінанси.
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини