RU

Брехня Путіна: 5 неправдивих тверджень президента РФ каналу ARD

18.11.2014, 15:32
Брехня Путіна: 5 неправдивих тверджень президента РФ каналу ARD - Фото
Володимир Путін (фото - скріншот)
Інтерв'ю з президентом РФ Володимиром Путіним на німецькому каналі ARD в ніч на неділю подивилися 5,6 мільйона глядачів. Російський лідер почував себе вельми вільно у власному красномовстві, але виявилося, що подекуди він прибрехав, пише Bild.

Видання проаналізувало слова Путіна і знайшло п'ять неправдивих тверджень президента Росії, озвучених ним німецькому телеканалу.

Брехня Путіна: 5 неправдивих тверджень президента РФ каналу ARD
Анексія Криму не порушує міжнародне право

Путін порівнює Крим з Косово. Так, у 1999 році НАТО фактично порушило міжнародне право, тому що втрутилося в конфлікт без мандата ООН, хоча Росія і Китай виступили проти втручання.

Але є дві великі різниці між Кримом і Косово. По-перше, сотні тисяч косовських албанців опинилися перед загрозою вигнання і смерті від рук сербської армії і партизан. По-друге, втручання в конфлікт відбулося тільки після декількох років безуспішних дипломатичних зусиль.

При цьому ООН вдавалася до посередництва Росії в переговорах, а Сербія намагалася пом'якшити ставлення до албанців.

І навіть після втручання НАТО мир був досягнутий з укладенням Декларації незалежності Косово в 2008 році. Косово стало незалежною державою. А Крим - ще одна відмінність - став частиною Росії.

Люди, які хочуть боротися, знайдуть зброю де завгодно

Путін заявив, що Росія не постачає бойовикам зброю, оскільки вони можуть знайти її самостійно. Цитата з інтерв'ю: "Звідки у них танки і артилерія? (...) У сучасному світі люди завжди знайдуть зброю".

Але НАТО і Федеральна розвідувальна служба Німеччини 
не сумніваються, що зброю сепаратистам поставляє саме Росія. Були виявлені російські системи ППО, а не захоплені у Збройних сил України. Єдиний спосіб для бойовиків отримати їх - взяти у росіян.

Так, на чорному ринку можна купити штурмові гвинтівки, але танки купити важко. До того ж, фотографії з супутника показують, як артилерійські системи РФ поставлялися через кордон. Крім того, є повідомлення від самих російських солдатів, які воюють на сході України.

Санкції Заходу для Росії можуть бути навіть корисні

Путін стверджує, що санкції ЄС і США можуть зробити економіку Росії сильнішою. Його аргумент: товари, які купувалися на світовому ринку, тепер будуть проводитися в Росії. "Комфортне життя", а саме підтримка і підйом економіки суто допомогою продажу нафти і газу, імпорт, частково "належать минулому", заявив президент РФ. Але все це не так просто, як він говорить. Санкції спрямовані, насамперед, на фінансову, оборонну та енергетичну галузі. Добувна промисловість Росії залежить від західного імпорту. Глибоководне буріння, видобуток нафти у важкодоступних місцях, наприклад, в Арктиці, сланцеві проекти вимагають західних технологій. Запаси нафти на поверхні підходять до кінця.

Економічне зростання всупереч кризі

У своєму інтерв'ю Путін сказав, що очікує зростання ВВП Росії на 0,5-0,6% в поточному році і на 1,2% в наступному. Потім все буде ще краще: 2,3% в 2016 і 3% - в 2017 рр. Але чого Путін не сказав, так це того, що в перші два його президентства економіка зростала на 7-8% на рік. Навіть його власний центральний банк не вірить його пророцтвам: він знизив прогноз по ВВП на поточний рік до 0,3% і до 0% у наступному році. В якості причини центробанк називає "виснаження основних джерел зростання" - нафтогазової сфери.

Ніхто не говорить про федералізацію України

Путін здивувався, чому в інтерв'ю з ним не говорять про федералізацію України. На думку критиків цієї ідеї, в цьому випадку Україну чекає крах. Президент РФ же сказав, що ця загроза перебільшена і назвав це грою слів. Путін насправді не хоче, щоб Україна стала федерацією, як, наприклад, Німеччина. Експерти Служби безпеки Німеччини вважають, що Путін хоче зробити Україну конфедерацією, члени якої, на відміну від федеративних суб'єктів, мають право голосу в центральному уряді, в тому числі з питань зовнішньої політики. Маючи вплив проросійських суб'єктів на сході, Путін міг би перешкодити євроінтеграції України.

Читайте також: Путін заявляє, що не дозволить знищити бойовиків Донбасу

Підписуйтесь на аккаунт ЛІГАБізнесІнформ у Twitter і Facebook: в одній стрічці - все, що варто знати про політику, економіку, бізнес і фінанси.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини