Брат "українського диверсанта" в Криму: Панова могли викрасти

Українець Євген Панов, якого ФСБ Росії звинуватила в "диверсійній діяльності" на території окупованого Криму, був викрадений в Запорізькій області і вивезений на півострів. Таке припущення зробив брат затриманого силовиками держави-агресора Ігор Котелянець, пише Цензор.
За словами Котелянця, вранці 6 серпня житель Енергодара Панов поїхав на зустріч з друзями і зник. Цю поїздку він не планував заздалегідь, оскільки в ці дні збирався поїхати до Запорізького військового госпіталя на планову реабілітацію після участі в АТО. В останній момент поїздку до госпіталю довелося скасувати, і Панов на своїй машині поїхав до друзів на дачу, повідомив виданню його брат.
"Зателефонував він дружині в суботу ввечері, сказав, що у нього все нормально, і пообіцяв, що в неділю, а найпізніше в понеділок вранці буде вдома. Оскільки у нього старий телефон і він часто "сідає", дружина спокійно чекала його вдома, і тільки факт, що він не передзвонив в неділю, викликав у неї тривогу. Коли в понеділок Євген не повернувся, дружина зателефонувала рідним. Ми кинулися його шукати. Дізналися де він тільки в середу, із засобів масової інформації", - розповів чоловік.
Брат викраденого російськими спецслужбами запевнив, що Панов "точно не міг організовувати ніяких військових заходів" після демобілізації в вересні 2015 року.
"Він з головою занурився в роботу - водій, електромеханік на Запорізькій АЕС, паралельно займався громадською діяльністю - створив громадську організацію допомоги ветеранам АТО, але найголовніше, вони з дружиною планували завести дитину. Ви ж розумієте, що людина, яка кохає дружину і хоче дітей, не буде наражатися на небезпеку", - зазначив Котелянець.
Також співрозмовник видання заявив, що його брат ніколи б з власної волі не поїхав до окупованого Криму, і був зосереджений на допомозі АТО.
"Євген вважав, що Крим пішов і пішов, а його завдання - зосередитися на волонтерстві і громадській роботі, яка допоможе зберегти мир в рідному Енергодарі. Його турбувала ситуація на фронті, ми її обговорювали, але Крим йому був байдужий", - пояснив Котелянець.
Відразу ж після цього президент РФ Володимир Путін назвав "тривожною" таку інформацію, звинувативши Україну в "терорі". Ставленик окупантів, "віце-спікер кримського парламенту" Ремзі Ільясов заявив, що це є "актом агресії" і "оголошенням війни" України Росії. У Головному управлінні розвідки України спростували ці заяви, зазначивши, що "це один з елементів підбурювання і дестабілізації ситуації в Україні".
Президент Петро Порошенко пізніше заявив, що звинувачення Кремля звучать "так само безглуздо і цинічно, як заяви російського керівництва про відсутність російських військ в Донбасі".
У Держдепартаменті США відреагували на провокацію РФ, заявивши, що позиція Вашингтона по Криму залишається незмінною, а санкції не знімуть до повернення півострова Україні.
Росія окупувала Автономну республіку Крим в 2014-му році. Верховна Рада України офіційно оголосила 20 лютого 2014-го початком тимчасової окупації Криму і Севастополя Росією. Ключові міжнародні організації, в тому числі Генеральна асамблея ООН, засудили дії Росії і назвали анексію і окупацію Криму незаконною. Проти РФ були введені економічні санкції.
Підписуйтесь на аккаунт ЛІГА.net у Twitter і Facebook: в одній стрічці - все, що варто знати про політику, економіку, бізнес і фінанси.
Комментарі