RU

Брідлав закликав НАТО готуватися воювати з "зеленими чоловічками"

18.08.2014, 11:37
Брідлав закликав НАТО готуватися воювати з
Філіп Брідлав (фото - ЕРА)
Головнокомандувач об'єднаними силами НАТО в Європі Філіп Брідлав закликав країни Північноатлантичного альянсу готуватися воювати з так званими "зеленими чоловічками". "Нашою головною проблемою є новий гібридний спосіб ведення бойових дій", - заявив американський генерал в інтерв'ю німецькій газеті Die Welt am Sonntag, коментуючи ситуацію в східній Україні.

"Ми спостерігаємо інтенсивні пересування військ на кордоні Росії і України, який є абсолютно пористим, - сказав Брідлав. - Постачання військової техніки, транспортних засобів та фінансової допомоги сепаратистам йде кожен день. Крім того, в східній Україні дуже активні нерегулярні російські війська. Ми не знаємо точно, скільки їх, але вони дуже активні".

"Для країн НАТО важливо бути готовими до бойових сутичок з так званими "зеленими чоловічками" - озброєними військовими без будь-яких знаків розпізнавання, які порушують спокій, захоплюють адміністративні будівлі, підбурюють населення, навчають сепаратистів, проводять військовий інструктаж і тим самим сприяють серйозній дестабілізації в країні, - продовжив Брідлав. - Ми бачили це на сході України, де відповідним чином було організовано російськомовне населення. Небезпека, що те ж саме може відбутися і в інших країнах Східної Європи, не виключена, і це слід враховувати при навчанні поліції і армії".

"Наша нова стурбованість - гібридне ведення війни за допомогою дипломатії, пропаганди, військових та економіки. Росія використовує всі ці елементи міжнародної політики для вчинення переворотів в інших державах, - зазначає генерал. - Що стосується України, на дипломатичному рівні Росія спробувала показати, що українське керівництво представляє проблему, в інформаційному просторі ми бачимо, яку кампанію дезінформації веде Росія, щоб замаскувати свої дії. У військовому плані ми бачимо щоденне переміщення російських військ, артилерійські обстріли через кордон і використання інших військових можливостей. І, нарешті, економічна війна з поставками енергоносіїв. Ця гібридна модель об'єднує всі національні інструменти влади в застосуванні до іншої держави. Це дуже тривожно".

"Тому, якщо НАТО зафіксує факт проникнення іноземних підрозділів на свою територію і якщо ми зможемо довести їх зв'язок з країною-агресором, в силу вступить пункт 5 Статуту НАТО, що означає озброєну відповідь на дії агресора", - пояснив Брідлав.

Водночас високопоставлений військовий наголосив, що в даний час жодна з країн-учасниць НАТО не зацікавлена ​​в прямому військовому втручанні. Проте, низку заходів для забезпечення безпеки східних членів альянсу, за його словами, вже розроблено: "Це і розвідувальні польоти, і наземні війська в Прибалтиці, Польщі, Румунії. Військово-морські патрулі в Балтійському морі".

За матеріалами: inopressa.ru

Підписуйтесь на аккаунт ЛІГАБізнесІнформ у Twitter і Facebook: в одній стрічці - все, що варто знати про політику, економіку, бізнес і фінанси.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини