Бойовики відкинули пропозиції щодо виборів у Донбасі

20.01.2016, 18:36
Бойовики відкинули пропозиції щодо виборів у Донбасі - Фото
Роман Безсмертний

Терористи проти участі у виборах українських партій, вирішення спорів українськими судами, забезпечення безпеки українськими силовиками

Представники бойовиків на зустрічі політичної підгрупи тристоронньої контактної групи в Мінську відкинули всі пропозиції української сторони щодо організації та проведення виборів на тимчасово окупованих територіях Донбасу. Про це Українській правді повідомив представник України в підгрупі Роман Безсмертний.

Представники ОБСЄ запропонували розробити кодекс для ЗМІ на час проведення виборів на окупованих територіях. "Супротивна сторона наполягала на тому, що потрібно створити якісь акредитаційні комітети при їх виборчих комісіях, які повинні займатися роботою зі ЗМІ", - розповів він.

"Разом з тим представники ОБСЄ пропонують створити на паритетних засадах за участю представників громадськості, міжнародних посередників та об'єднань журналістів спільну групу, яка виробила б кодекс. Він повинен працювати для журналістів, які висвітлювали б виборчий процес", - повідомив Безсмертний.

За його словами, йшлося про те, щоб за участю європейського комітету створити для цих виборів акредитаційну групу, яка б моніторила роботу ЗМІ. "Однак та сторона жодної пропозиції не підтримала і наполягала на своєму", - розповів Безсмертний.

Представник України також повідомив, що сторона бойовиків знову відкинула будь-яку участь всеукраїнських партій у виборах.

Крім того, на засіданні розглядалося питання створення дільничних, територіальних комісій, роль і місце ЦВК. "Супротивна сторона відкинула пропозиції щодо участі ЦВК у цьому процесі. Вони наполягають на створенні тимчасових Донецької і Луганської виборчих комісій", - розповів він.

За словами Безсмертного, бойовики також категорично проти того, щоб для вирішення виборчих спорів залучалися українські суди.

"Ми пропонували використовувати Харківський, Дніпропетровський, або створити окремий суд для вирішення виборчих спорів. Це повинен бути суд на контрольованій державою території, тому що він працює іменем держави, іменем України. Але противна сторона відкинула ці пропозиції", - розповів Безсмертний.

Крім того, сторони не змогли домовитися про перелік населених пунктів, де мають відбутися вибори. За словами Безсмертного, українська сторона наполягає, що вибори призначає Верховна Рада актами, визначеними українським законодавством. "Вони наполягають, що це має бути зазначено в окремому законі. Вони прагнуть пов'язати відповідний "статус" з територією", - пояснив Безсмертний.

За його словами, також обговорювалося питання безпеки під час місцевих виборів. "Суть нашої позиції полягає в тому, що на етапі припинення вогню ми вийдемо на залучення контингенту ООН або іншої міжнародної організації. Але вони відкидають ці пропозиції, наполягають, що тільки народна міліція повинна це контролювати. Категорично заперечують проти участі ЗСУ або Нацгвардії в процесі забезпечення безпеки виборчого процесу", - сказав він.

Він також повідомив, що бойовики вимагають проведення виборів за мажоритарною системою.

"Але міжнародні посередники та організації стверджують, що в такому перехідному періоді краще застосовувати пропорційну систему, ще й із закритими списками", - зазначив він.

Безсмертний впевнений, що відсутність компромісу пояснюється загостренням ситуації на лінії розмежування. "За останні кілька днів на лінії розмежування відбулися кілька бойових зіткнень, які носили характер справжніх бойових дій. Зрозуміло, що це позначилося на ході розмови в Мінську", - зазначив Безсмертний.

Нагадаємо, сьогодні, 20 січня, в Мінську проводить засідання тристороння контактна група по врегулюванню ситуації в Донбасі.

Підписуйтесь на аккаунт ЛІГА.net у Twitter і Facebook: в одній стрічці - все, що варто знати про політику, економіку, бізнес і фінанси.
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини

Спонсорский проектЖизнь после Google, или Почему вам стоит разместить свое приложение в Huawei AppGallery