RU

Бойовики застосовують під Маріуполем російські касетні боєприпаси

09.02.2015, 13:06
Бойовики застосовують під Маріуполем російські касетні боєприпаси - Фото
f1ff160c5cfabdf470f206d9fcc20127.JPG

Бойовики ДНР застосовують проти мирного населення в околицях Маріуполя, зокрема, селищах Сартана, Гнутове, Новоселівка, вдосконалені російські касетні боєприпаси для установок БМ 21 Град - Торнадо. Про це сьогодні на прес-конференції в Маріуполі заявив заступник командувача сектором "М" полковник Віктор Шідлюх, - передає кореспондент ЛІГАБізнесІнформ.

За його словами, даний боєприпас має підвищену потужність і значно більший вражаючий ефект, ніж стандартна ракета Граду. "Дісталися нам у спадок від СРСР ці боєприпаси не могли, так як розроблялися тільки в Росії", - стверджує Шідлюх. Крім того, на корпусах снарядів виявлене маркування у вигляді "зірочки", яка використовується на підприємствах колишнього CССР і, зокрема, Російської Федерації.

За його словами, бойовики навмисно обстрілюють селища, де живуть мирні жителі, віддалені від місць дислокації Збройних Сил України, з метою спровокувати паніку і змусити людей покинути ці населені пункти. У місцях обстрілів "вся земля всіяна осколками", - стверджує Шідлюх.

Він продемонстрував журналістам, стандартний осколок боєприпасу Граду, розміром приблизно з людську долоню, і нові ромбовидної форми з загостреними краями, розміром приблизно 1/2 см. За даними полковника, такі осколки завдають живій силі значно більших збитків. Крім того, воронки, які залишаються після розривів нового боєприпасу, значно глибше, ніж зазвичай. Також збільшена зона ураження.

Бойовики застосовують під Маріуполем російські касетні боєприпаси

Шідлюх повідомив, що керівництво сектора "М" поінформувало місію ОБСЄ про використання Торнадо проти мирного населення і в той же час закликав їх уважніше розслідувати подібні факти, оскільки мирні жителі, вважають, що ОБСЄ "поверхнево" ставляться до своїх обов'язків, що призводить до невдоволення громадян.

Підписуйтесь на аккаунт ЛІГАБізнесІнформ у Twitter і Facebook: в одній стрічці - все, що варто знати про політику, економіку, бізнес і фінанси.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини