RU

Бойкот Януковича в Ялті: відмовилися їхати сім президентів

03.05.2012, 12:08
Бойкот Януковича в Ялті: відмовилися їхати сім президентів - Фото
Фото: прес-служба президента України
Сім європейських президентів - Австрії, Чехії, Німеччини, Італії, Словенії, Естонії та Хорватії - відмовилися їхати на ялтинський саміт за участю українського президента Віктора Януковича. Деякі з них прямо заявили, що причина їх відмови від саміту - ситуація навколо Юлії Тимошенко. У МЗС України це заперечують.

Першим їхати в Україну передумав президент Німеччини Йоахім Гаук. "Як видно, відмова пов'язана зі стурбованістю федерального уряду ситуацією навколо екс-прем'єра Юлії Тимошенко. Зарубіжні поїздки президента ФРН плануються в тісній взаємодії з урядом в Берліні", - повідомив Deutsche Welle.

Пізніше німецькі ЗМІ розповсюдили інформацію, що канцлер Німеччини Меркель розмірковує над "політичним бойкотом" Євро-2012 в Україну, якщо до початку чемпіонату не буде звільнена Тимошенко.

Слідом за президентом Німеччини відмовився брати участь в саміті глав держав Центральної Європи президент Австрії Хайнц Фішер. "Президент не прийняв запрошення на цей саміт через щільний робочий графік і повідомив про це українській стороні ще три тижні тому", - пояснила прес-служба Фішера.

Представник президента Чехії Вацлава Клауса прямо заявив, що його візит в Ялту скасовано через Тимошенко.

Президент Естонії Тоомас Хендрік Ільвес відмовився від ялтинського саміту, теж пославшись на щільний робочий графік. "Президент Ільвес отримав запрошення взяти участь у зустрічі глав держав Центральної та Східної Європи на Україні, однак, оскільки час її проведення співпадає з відзначенням в Талліні конференцією пам'яті президента Леннарта Мері, він вже повідомив про свою неучасть в ялтинській зустрічі", - заявили в канцелярії голови держави. Ільвес також висловив заклопотаність зверненням в Україну з політичними опонентами.

Президент Хорватії Іво Йосипович вирішив не їхати в Ялту, щоб висловити протест проти порушень прав людини в Україні. "Враховуючи обставини, що вказують на порушення прав людини в Україні, Йосипович вирішив не їхати на саміт Центральної Європи", - йдеться в повідомленні канцелярії хорватського президента.

У МЗС України наполягають, що президенти європейських країн заздалегідь повідомили про свою відмову від участі в саміті. "Щоб уникнути якихось колізій і сенсацій на рівному місці, я готовий оголосити список тих президентів, які з різних причин не прийняли запрошення", - сказав директор департаменту інформаційної політики МЗС Олег Волошин. За його словами, президенти Німеччини, Чехії, Словенії, Австрії та Італії заздалегідь повідомили, що не зможуть приїхати на цей захід, президент Естонії - під питанням. Президенти десяти країн підтвердили, що візьмуть участь в цьому саміті, а четверо - дали попередню згоду. "Ми заздалегідь повідомляємо, щоб ніхто не робив ніяких сенсацій. Тому шукати за цим якийсь демарш не варто", - підкреслив Волошин.

Раніше повідомлялося, що на проведення 18-го саміту глав держав Центральної Європи буде витрачено 288 тисяч гривень. Більша частина коштів буде виділена на транспорт, організаційні витрати та обслуговування делегацій.
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини