RU

Бойко: ЄС не буде проти нового статусу України в союзі Путіна

29.05.2013, 17:41
Бойко: ЄС не буде проти нового статусу України в союзі Путіна - Фото
Юрій Бойко
Віце-прем'єр-міністр України Юрій Бойко вважає, що Європейська комісія не буде заперечувати проти отримання Україною статусу спостерігача в Євразійській економічній комісії (ЄЕК), а, відповідно, в Митному союзі (МС).

"Ми повинні бути присутніми там, де є наші економічні інтереси. І статус спостерігача, який ми сьогодні отримали, дає можливість це робити... Я не думаю, що Європейська комісія буде проти того статусу, який ми сьогодні отримали", - сказав Бойко журналістам після завершення зустрічі п'яти президентів в Астані (Казахстан).

Говорячи про МС, він зазначив, що "це об'єднання сьогодні рухається вперед". "Тому статус спостерігача, який ми, фактично, отримали після засідання Вищої євразійської економічної ради, нам дає дуже багато преференцій. Головне, що ми з відкритими очима дивимося на майбутнє союзу (МС), і на наше місце в цьому союзі", - сказав віце-прем'єр.

Бойко додав, що статус спостерігача в МС дозволить Україні краще розуміти можливі ризики для економіки і дасть можливість вести переговори по ряду секторальних напрямів, особливо важливих для України, зокрема, авіації та машинобудуванню.

Водночас, він уточнив, що в ході зустрічі в середу йшлося про два документи. По-перше, про меморандум щодо надання Україні статусу спостерігача в ЄЕК, який буде підписаний прем'єр-міністром України
Миколою Азаровим і главою ЄЕК Віктором Христенком. "Крім того, буде підписана главами держав політична заява, в якій підтверджується наш намір стати спостерігачем в майбутньому в Євразійському економічному союзі, який сьогодні в стадії становлення, і почне роботу з 1 січня 2015 року", - сказав Бойко.

Митний союз Росії, Білорусі та Казахстану почав функціонувати з 2011 року. У січні 2012 року були введені в дію базові угоди, що формують Єдиний економічний простір (ЄЕП). З лютого 2012 року приступив до роботи регулюючий орган МС і ЄЕП - Євразійська економічна комісія (ЄЕК). Наступним етапом інтеграції має стати створення до 1 січня 2015 року Євразійського економічного союзу.

За матеріалами
Інтерфакс-Україна

Досьє на Юрія Бойка

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини