RU

Боснія і Герцеговина оформила заявку на членство в ЄС

15.02.2016, 11:59
Боснія і Герцеговина оформила заявку на членство в ЄС - Фото
Драган Чович і Берт Кундерс (фото - eurointegration.com.ua)
У понеділок, 15 лютого, Боснія і Герцеговина офіційно подала заявку на членство в Європейському Союзі. Церемонія відбулася в Брюсселі, передає Європейська правда.

У заході взяли участь високий представник ЄС із зовнішньої політики і безпеки Федеріка Могеріні, єврокомісар з питань політики сусідства та переговорів про розширення Йоханнес Хан, глава МЗС головуючих в Раді ЄС Нідерландів Берт Кундерс і співпрезидент Боснії і Герцеговини Драган Чович.

Лідери ЄС під час подачі заявки відзначили зусилля Боснії перед її подачею і те, що заявка є лише початком великого шляху.

"Членство неможливо за кілька місяців або навіть років, але зараз мова йде про чітку європейську перспективу Боснії і Герцеговини", - сказав Йоханнес Хан.

Федеріка Могеріні в свою чергу зазначила, що подача заявки від ще однієї країни важлива не тільки для Боснії, але і для всіх жителів ЄС.

"Це також сигнал жителям ЄС, що наш проект досі сильний", - заявила вона.

"Ми сподіваємося на якнайшвидшу позитивну відповідь і на статус країни-кандидата. Однак ми розуміємо, що попереду багато викликів", - заявив Драган Чович.

"Готовий запевнити - ми не зупинимося. Це наше завдання, і ми повинні його виконати", - додав він.

Боснія і Герцеговина підписала договір про тісніші відносини з ЄС - угода про стабілізацію та асоціацію - в 2008 році. Однак документ не був ратифікований до червня 2015 року, поки Німеччина і Франція не виступили з новою ініціативою стимулювання економічного розвитку країни.

Боснія і Герцеговина відстає від своїх балканських сусідів на шляху до ЄС, тому якщо її заявку все ж таки приймуть, то доведеться вирішувати ще ряд труднощів. У той же час багато оглядачів вважають, що країна навряд чи стане членом ЄС до 2025 року.

Драган Чович раніше висловив надію, що на статус країни-кандидата Боснія і Герцеговина може розраховувати на початку 2017 року.

Підписуйтесь на аккаунт ЛІГАБізнесІнформ у Twitter і Facebook: в одній стрічці - все, що варто знати про політику, економіку, бізнес і фінанси.
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини