Богдан розповів, чим замінять парад на День незалежності

Богдан розповів, чим замінять парад на День незалежності - Фото
Андрій Богдан (фото - president.gov.ua)
30.07.2019, 13:45

Глава Офісу президента заявив, що 24 серпня в Києві пройде Хода гідності за участю президента

Замість традиційного параду військової техніки на День Незалежності в Києві пройде Хода гідності (Хода гідності), в якій візьме участь і президент Володимир Зеленський. Про це сьогодні на брифінгу повідомив глава Офісу президента Андрій Богдан.

"Цей захід в європейському стилі покликаний покласти початок новій традиції у вшануванні всіх, ким пишається Україна", - повідомив Богдан.

Планується, що по Хрещатику пройдуть представники різних родів військ ЗСУ, ветерани АТО зможуть приєднатися до представників своїх бригад. Поряд з військовим, в параді візьмуть участь медики, вчителі, спортсмени, дипломати і волонтери.

"Дійство буде сучасним в ідеологічному та технічному аспектах", - сказав він.

Після простування Зеленський звернеться до народу.

Потім в центрі Києва пройде концерт, організацією якого займається один з найвідоміших режисерів України.

15 липня Зеленський видав указ про святкування Дня незалежності України - без параду.

Згідно з указом, Кабмін повинен розробити план заходів, в якому буде передбачено урочисте підняття прапора, покладання квітів до пам'ятників, тематичні наукові конференції, "інформаційно-освітні та патріотично-виховні заходи", молебень за Україну.

Пізніше перший помічник Зеленського  Сергій Шефир назвав парад популізмом і заявив, що "парад як демонстрація сили хороший для країн на кшталт Росії, тоді як у нас в армії все недобре по відношенню до людей".