RU

Богатирьову викрили в плагіаті виступу засновника Apple

01.08.2011, 16:07

Секретаря Ради національної безпеки і оборони Раїсу Богатирьову запідозрили в плагіаті: чиновник, виступаючи перед студентами Києво-Могилянської академії, використала частково - а місцями й повністю - фрагменти виступу голови корпорації Apple Стіва Джобса перед випускниками Стенфорда в 2005 році. Про це йдеться в статті на Українській правді.

Автор статті пише, що виступ Богатирьової прозвучав 28 червня в Києво-Могилянській академії під час вручення дипломів. "Поважна чиновница, що працевлаштувала в РНБО майже все своє найближче оточення, повинна була надіхнути випускників одного з найпрестижніших учбових закладів країни своїм виступом", - зазначає автор.

Однак промова чиновниці, під час якої вона розказала три повчальні історії, дуже сильно нагадувала промову голови корпорації Apple. Так, УП приводить декілька порівнянь:

"Знання, які ви отримали сьогодні в цих стінах, ваш характер, доля, життя, принаймні карма, допоможуть вам знайти правильну відповідь", - сказала секретар РНБО 28 червня.

"Вам доведеться на щось спиратися. На свій характер, долю, життя, карму, що завгодно", - наводить УП слова керівника Apple шестирічної давнини.

Не погребувала чиновниця, зазначає автор статті, навіть фрагментом виступу Джобса про можливу смерть. Один з найбільш успішних менеджерів світу розповідав студентам про те, як у нього виявили рак. "Смерть тоді підійшла до мене найближче. І, сподіваюся, найближче на наступні кілька десятків років. Переживши це, я тепер можу сказати наступне з більшою впевненістю, ніж тоді, коли смерть була корисною, але чисто абстрактною концепцією - ніхто не хоче помирати", - розповідав Джобс.

"Тоді смерть підступила до мене дуже близько. Ближче, ніж зараз у своєму віці я знаходжуся до неї. Переживши цю хвилину, можу вам сказати - ніхто не хоче помирати", - сказала Богатирьова 28 червня.

У виступі секретаря РНБО, зазначає автор статті, є фрагмент, який взагалі майже повністю ідентичний промові Джобса. "Вибачте за драматизм, але це правда. Час людини дуже обмежений. І тому висновок зі свого досвіду пропоную наступний - не живіть чужим життям, не марнуйте часу. Не потрапляйте в капкан догми, яка радить жити чужими думками. Не дозволяйте галасу чужих думок перебити ваш внутрішній голос", - говорила Богатирьова.

"Вибачте за такий драматизм, але це правда. Ваш час обмежений, тому не витрачайте його, щоб прожити чиєсь чуже життя. Не потрапляйте у пастку догми, яка вчить жити у відповідності до думок інших людей. Не дозволяйте галасу чужих думок перебити ваш внутрішній голос", - говорив Джобс в 2005 році.

Доктор філософських наук Михайло Мінаков, коментуючи виступ Богатирьової, стверджує, що плагіатом є крадіжка чужої думки, тексту або твору. "В політиці плагіат нищить сам фундамент політичної комунікації. Політика - спілкування заради спільного блага. Плагіат - це удар по довірі, по репутації окремого політика і по довірі між громадянами", - сказав він.

Мінаков зазначає, що плагіат політиків завдає непоправної шкоди всьому суспільству і "зменшує соціальний капітал цілої країни". Мінаков, що викладає в Києво-Могилянській академії, зазначив, що Богатирьова своїм вчинком дала "ляпас і випускникам, і викладачам, і традиції".

У прес-службі РНБО прокоментували, що свої виступи Богатирьова готує сама. У відомстві припускають, що секретар могла надихнутися промовою Джобса і використати частини виступу. "Якщо там десь щось співпадає... Вона багато читає матеріалів, можливо, щось і навіяло їй", - зазначили в прес-службі.

При цьому автор статті навів приклади з історії західних країн, коли чиновник, викритий в плагіаті, йшов у відставку. В Україні ж плагіат, на думку автора, став традицією багатьох політиків.

Раїса Богатирьова: біографія, новини>>>


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини