Boeing, припинення вогню, газ: Зеленський поговорив із Меркель

Boeing, припинення вогню, газ: Зеленський поговорив із Меркель - Фото
Ангела Меркель і Володимир Зеленський (Фото: прес-служба президента)
15.01.2020, 16:01

Президент закликав канцлера Німеччини сприяти розслідуванню катастрофи українського лайнера в Ірані

Президент Володимир Зеленський провів телефонну розмову з канцлером Німеччини Ангелою Меркель. Про це повідомляє прес-служба президента.

Лідери обговорили роботу українських фахівців у процесі розслідування катастрофи збитого Іраном українського лайнера. Президент закликав Німеччину політично сприяти ефективному розслідуванню та притягненню до кримінальної відповідальності винних.

Зеленський і Меркель обговорили також ситуацію на Донбасі. Президент подякував Німеччині за підтримку України в питанні мирного врегулювання конфлікту, зазначив, що після повернення з полону 76 українців ведеться робота над черговими списками для звільнення.

Зеленський висловив стурбованість невиконанням домовленостей про забезпечення реального режиму "повної тиші" на Донбасі. В рамках зустрічі тристоронньої контактної групи в Мінську 16 січня українська сторона буде активно працювати над введенням додаткових заходів для повного припинення вогню.

Також Зеленський зазначив, що задоволений досягнутим компромісом у питанні про транзит газу до Європи через територію України, і подякував Німеччині за посередництво. У свою чергу, Меркель зазначила, що наступним завданням є збільшення інвестицій в українську ГТС і підвищення її конкурентоспроможності.

  • 9 грудня 2019 року в Парижі відбулася зустріч у нормандському форматі, на якій було досягнуто домовленостей про обмін полоненими і повне припинення вогню на окупованих Росією територіях.
  • У кінці грудня 2019 року Україна і Росія підписали контракт про транзит газу в Європу: деталі.
  • 8 січня недалеко від міжнародного аеропорту в Тегерані розбився український пасажирський літак авіакомпанії МАУ рейсу PS 752. Загинули всі 176 людей на борту. Іран визнав, що його військові "ненавмисно" збили пасажирський лайнер.
Популярне