RU

Білий дім відмовився від слів свого представника про підтримку вступу України в НАТО

07.05.2021, 18:33
Білий дім відмовився від слів свого представника про підтримку вступу України в НАТО - Фото
Карін Жан-П'єр (фото - EPA)

Пресслужба Білого дому викреслила зі  стенограми  заступниці спікера адміністрації Карін Жан-П'єр слова про те, що США підтримують вступ України в НАТО. Там заявили, що вона "обмовилася", і її слова не відображають офіційну позицію Сполучених Штатів.

Читайте нас в Telegram: перевірені факти, тільки важливе

Жан-П'єр спілкувалася з журналістами вчора, 6 травня, на борту президентського літака. Аудіозапис транслювали на сайті Білого дому.

Один із журналістів сказав: "Україна попросила про вступ у НАТО. Ви можете пояснити нинішню позицію президента?"

На що представниця адміністрації відповіла: "... Адміністрація Байдена прихильна до забезпечення того, щоб двері НАТО залишалися відкритими для претендентів, коли вони будуть готові і здатні виконати зобов'язання щодо членства, а також сприяти безпеці на євроатлантичному просторі".

Далі діалог розвивався так.

Журналіст: Відкриті двері – це не "ні".

Жан-П'єр: Ні, це – ми – ми підтримуємо – ми підтримуємо це.

Журналіст: Ви підтримуєте вступ України в НАТО?

Жан-П'єр: Я говорю Укр – так. Так. Як я вже сказала, адміністрація  Байдена прихильна до забезпечення того, щоб двері в НАТО залишалася відкритими для претендентів, коли вони будуть готові і зможуть виконати зобов'язання.

Позитивну відповідь на останнє запитання і вирізала пресслужба Білого дому зі стенограми.

Білий дім відмовився від слів свого представника про підтримку вступу України в НАТО

Скриншот

У коментарі  New York Post  представник Білого дому заявив, що слова викреслили, оскільки вони "не відображають офіційну політику". Він сказав, що Жан-П'єр "обмовилася".

Водночас представник зазначив, що Білий дім не відмовляється від висловлювання Жан-П'єр про відкриту можливість вступу України в НАТО.

  • Учора, 6 травня, глава Офісу президента  Андрій Єрмак  після зустрічі президента Володимира Зеленського з держсекретарем США  Ентоні Блінкеном  у Києві заявив, що Сполучені Штати підтримують вступ України в НАТО, зокрема – надання їй Плану дій щодо членства в альянсі.
  • Пізніше в цей же день слова Єрмака підтвердила заступниця прессекретаря Білого дому під час спілкування з журналістами.

Читайте також: Співголова українського кокусу в Сенаті США підтримав надання Україні ПДЧ у НАТО

Вадим Ребрина
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини