Безвізовий пакет: Порошенко підписав закон про ID-паспорти

03.08.2016, 14:29
Безвізовий пакет: Порошенко підписав закон про ID-паспорти - Фото
Петро Порошенко

Перший час паспорта нового зразка - у вигляді біометричної карти - будуть використовуватися паралельно з діючими паперовими книжечками

Президент  Петро Порошенко ввів в дію закон з "безвізового пакету", яким забезпечується перехід на паспорти у вигляді біометричної ID-карти. Про це сьогодні повідомила прес-служба глави держави.

"Президент Петро Порошенко підписав закон №1474-VIII про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо документів, що підтверджують громадянство України, посвідчують особу чи її спеціальний статус, спрямованих на лібералізацію Європейським союзом візового режиму для України", - йдеться в повідомленні.

Закон передбачає чітке розмежування видів документів з безконтактним чіпом і без нього, а також введення карти трудового мігранта як документа, що посвідчує особу іноземця або осіб без громадянства, які мають намір займатися підприємницькою діяльністю в Україні, і що підтверджує законні підстави для проживання в країні.

Читайте також: Аваков розповів подробиці переходу на біометричні ID-карти

Закон №3224  відкриває можливість для громадян отримувати замість внутрішньогромадянського паспорта старого зразка (книжечки) ID-карти, які з січня видавалися тільки 16-річним українцям. Тепер ID-карти будуть отримувати з 14 років. З цього віку на чіп паспорта будуть записуватися в цифровому вигляді відбитки пальців - при отриманні внутрішнього документа за бажанням, при оформленні закордонного паспорта - обов'язково.

Перша ID-карта 14-річним буде оформлятися безкоштовно. Перший час паспорта нового зразка будуть використовуватися паралельно з діючими паперовими.

Підписуйтесь на аккаунт ЛІГА.net у Twitter і Facebook: в одній стрічці - все, що варто знати про політику, економіку, бізнес і фінанси.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини

Партнерский проектИнтервью Фукуямы на Visa Cashless Forum 2020: о новой реальности и последствиях пандемии