RU

Безсмертний буде відкликаний з посади Посла України у Білорусі?

18.02.2011, 12:15
Безсмертний буде відкликаний з посади Посла України у Білорусі? - Фото
733837bc4cada6852edbfacbe974da37.jpg

Безсмертний буде відкликаний з посади Посла України у Білорусі?
Дипломатична етика не дозволяє офіційним представникам України виступати із заявами від свого імені. Отже, Міністр закордонних справ Костянтин Грищенко прокоментував заяву Посла України у Білорусі Романа Безсмертного (на фото) в одному з інтерв'ю щодо того, що з погляду українців у Білорусі виборів не було, і він не зміг би жити у такій ситуації, яка на сьогодні склалася у цій країні. Свою думку з цього приводу К.Грищенко висловив, відповідаючи на питання народних депутатів у Верховній Раді.

"В Україні дипломатична служба або, скажімо так, етика дипломатичної служби не дозволяє виступати із заявами від свого імені. Це означає, що якщо людина йде на дипломатичну службу, вона повинна залишити свої особисті погляди в себе вдома", - сказав Міністр, якого цитує кореспондент ЛІГАБізнесІнформ.

"Відповідно, я хотів би зазначити, що питання нашої представленості у всіх країнах світу… (на цих словах мікрофон Грищенка тимчасово відключили у зв'язку з регламентом виступу, - ред) …відповідно до тих вимог, які визначені в законі про дипломатичну службу", - сказав він.

Крім того, сьогоднішнє висловлювання Міністра закордонних справ кореспонденту ЛІГАБізнесІнформ пояснив народний депутат від БЮТ Андрій Шкіль: "Він (К.Грищенко, - ред.) сказав, що звільнить його (Р.Бессмертного, - ред.)… Якщо ви пам'ятаєте, що сказав Грищенко, він сказав, що він буде звільнений за те, що сказав", - зазначив А.Шкіль. А.Шкіль також наголосив, що Р.Бессмертний зробив свою заяву усвідомлено. "Він не хоче залишатися у Білорусі", - резюмував депутат.

Нагадаємо, раніше у ЗМІ з'явилося інтерв'ю Р.Бессмертного, в якому той заявив, що з погляду українців, у білорусів виборів не було. "Я бачив українські, грузинські, чеські, польські, британські вибори. Але те, що побачив у Білорусі, залишило дивні відчуття. Що таке вибори по-білоруськи? Це вибори без зовнішньої реклами, без будь-яких (великих або малих) зборів людей, це вибори, коли на всіх каналах лише одна людина. А потім мені відкрили таємницю: виявляється, що настільки відкритих виборів у Білорусі, як у 2010 році, ще не було. Не даю нікому оцінку - білоруси повинні жити своїм життям, українці - своїм. Але можу сказати: я не зміг би жити у таких умовах. Або зробив би все, щоб подолати таку ситуацію, або ця держава подолала б мене. В Україні я робив все, щоб у нас таких виборів більше ніколи не було", - сказав він.


Роман Безсмертний: біографія та добірка новин>>>
Андрій Шкіль: біографія та добірка новин>>>


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини