RU

Березовський: За Мельниченком стоїть ФСБ. Це чисто гебешна історія

26.11.2010, 11:35
Березовський: За Мельниченком стоїть ФСБ. Це чисто гебешна історія - Фото
8f97da4620be11faf732b22b50b29620.jpg

Березовський: За Мельниченком стоїть ФСБ. Це чисто гебешна історія
Російський бізнесмен Борис Березовський (на фото) підозрює екс-майора Управління держохрани України Миколу Мельниченка у роботі на Федеральну службу безпеки Росії.

На думку Б.Березовського, "касетний скандал" і вбивство журналіста Георгія Гонгадзе було способом контролю над другим Президентом України Леонідом Кучмою. "Візьмемо Мельниченка. На мій погялд, він співробітник ФСБ, оскільки, як ви знаєте, коли він ніби ховався, він спокійно їздив у Москву і докладав, що там відбувалося. Це я кажу, як людина, глибоко залучена у все це... У тому, що він є співробітником ФСБ, у мене немає ніяких сумнівів... Це чисто гебешна історія. Якщо за Мельниченком стоїть ФСБ, то за історією (з вбивством Гонгадзе) також стоїть ФСБ. А навіщо це потрібне було ФСБ? Тому що їй треба було контролювати Кучму", - заявив олігарх, якого цитує "Сьогодні".

На питання, чи вважає він Кремль замовником вбивства Г.Гонгадзе, Б.Березовський відповів, що "ця ситуація була використана для того, щоб підставити Кучму". "Я чув ці слова Кучми про Гонгадзе, але мені категорично важко стверджувати, що саме він це замовив. Інша справа, що все це підхопили і реалізовували - це вже була провокація ФСБ", - переконаний він..

Також Б.Березовський пояснив, чому його Фонд цивільних свобод фінансував збіглого майора, якого він вважає агентом ФСБ. "На початку цієї історії Мельниченко виставляв себе поборником правди, а в кінці він виявився абсолютним зрадником. Ви пам'ятаєте його заяви, коли він просив мене допомогти йому вивезти його з Польщі. Я тоді послав туди літак і охоронців. А потім він став розповідати, що я провокую весь цей скандал, всю цю історію", - сказав він.

"Фонд цивільних свобод справді платив якусь стипендію Мельниченкові, який казав, що йому немає на що жити. Це факт. Ми оплачували витрати, пов'язані з розшифровкою плівок. Це також факт. Я не знаю, скільки їх було - 100 тисяч, 200 тисяч, - але я цього не заперечую".

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що термін слідства у справі про вбивство Георгія Гонгадзе продовжено до 14 грудня в зв'язку з наміром Генеральної прокуратури України встановити усіх співучасників злочину.

Також раніше у Генпрокуратурі заявили, що слідчі дії у справі про обвинувачення колишнього генерала міліції Олексія Пукача у вбивстві журналіста Г.Гонгадзе відновлені.

28 листопада виповниться 10 років "касетному скандалу".

"Справа Гонгадзе": добірка новин>>>


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини