Березовець пояснив свою витівку: Моя думка, подобається вам чи ні

Березовець пояснив свою витівку: Моя думка, подобається вам чи ні - Фото
16.04.2019, 10:29

Політолог Тарас Березовець порівняв себе із сатиричним виданням Charlie Hebdo і студією Квартал 95

Політолог і журналіст телеканалу Прямий Тарас Березовець вибачився за свій жарт про зв'язок пожежі в Соборі Паризької Богоматері з візитом до Франції кандидата в президенти України і коміка Володимира Зеленського, але заявив, що залишиться при своїй думці. Про це він написав у своїх соцмережах, видаливши попередній пост.

"Взагалі, Макрону дуже пощастило, що після приїзду Зеленського згорів всього лише Собор Паризької Богоматері. А міг би і Єлисейський палац спалахнути", - написав він увечері 15 квітня в своєму Twitter і після шквалу критики видалив пост.

Надзвичайний і повноважний посол Франції в Україні Ізабель Дюмон назвала таку витівку Березовця "ганьбою", і запитала: "Як Вам не соромно?".

"Я не мав наміру образити нічиї почуття і приношу свої вибачення всім, кого образив моя невдалий жарт. Собор в моєму пості був всього лише невдалою метафорою й тому я видаляю свій неоднозначний жарт з минулого поста", - заявив він, зазначивши, що пожежа - це трагедія і він сумує.

Витівку політолог назвав "свободою слова" і порівняв себе з французьким видавництвом Charlie Hebdo, яке "кілька років тому стало мішенню терористичної атаки через свої неоднозначні публікації". "Тим не менше, ніхто не поставив під сумнів право журналістів на свою суб'єктивну думку", - зазначив він.

"У мене просте питання. Чим моє право як українського журналіста, відрізняється від прав моїх французьких колег? Чи був жарт за гранню. Так, був. Але, відверто, чим він в принципі відрізняється від 90% жартів 95-го кварталу?", - заявив він.

Березовець вважає за потрібне нагадати, що президент Франції  Еммануель Макрон і посол Франції в Україні провели зустріч із Зеленським, "який є автором багатьох жартів" студії.

"Хіба це я називав свою країну німецькою порноактрисою й порівнював жителів Західної України з розумово неповноцінними? Ми живемо в час інтерпретацій і напівправди. Моя особиста думка залишається особисто моєю, подобається воно вам чи ні", - додав він.

Березовець вважає, що коментарі з критикою під його постом в соцмережах - це "фабрика тролів Зеленського", яка "спустила на мене всіх собак".

итайте також: Велику пожежу в Нотр-Дамі загасили: відкриють збір пожертвувань