RU

Бажання МЗС виповниться: посол Євросоюзу влітку покине Україну

01.03.2012, 14:03
Бажання МЗС виповниться: посол Євросоюзу влітку покине Україну - Фото
Жозе Мануель Пінту Тейшейра
Посол Євросоюзу в Україні Жозе Мануель Пінту Тейшейра незабаром залишить Україну, але не по відкликанню, а в порядку ротації. Про це повідомляє Коммерсант-Украина у статті "Скандал розігрується по нотах".

Початок публічного конфлікту Києва та Брюсселя поклав поширену в вівторок ввечері заяву департаменту інформаційної політики МЗС України. Зовнішньополітичне відомство заявило, що Тейшейра регулярно робить спроби втручання у внутрішні справи України, прагнучи "перетворитися на учасника українських внутрішньополітичних процесів", а його публічна активність "все менше відповідає тому, що можуть собі дозволити дипломати згідно з прийнятими в міжнародному спілкуванні традиціями".

Зовнішньополітична служба ЄС виступила з відповідною заявою. Офіційний представник цього відомства Майя Кочьянчіч, виступаючи від імені високого представника ЄС Кетрін Ештон, заявила, що Євросоюз "категорично відкидає" претензії Києва. "Ці зауваження є нічим не виправданою й не обгрунтованою атакою на прямолінійність і професіоналізм посла Пінту Тейшейри. Посол як і раніше користується повною довірою ЄС і підтримкою Кетрін Ештон", - заявила вона, додавши, що Брюссель "глибоко розчарований" діями України.

За інформацією Коммерсанта-Украины, різку реакцію ЄС викликав не тільки офіційний прес-реліз МЗС, але  дії по боротьбі з Тейшейрою. З 13 лютого в ряді українських інтернет-ЗМІ були опубліковані не менше п'яти матеріалів, які містять жорстку критику на адресу посла, з банерної рекламою їх розміщення. У представництві ЄС ці матеріали визнали "проплаченими". Співрозмовники Коммерсант-Украина в виданнях, які розмістили ці тексти, підтвердили, що вони розміщувалися на правах реклами.

Незважаючи на те, що Брюссель чітко підтримав в конфлікті позицію свого посла, в порядку ротації Тейшейра покине Україну. Це відбудеться не пізніше липня 2012 року.
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини