RU

Батьківщина і ЄС оскаржать в КСУ укази президента про відсторонення Тупицького і Касмініна

08.04.2021, 13:59
Батьківщина і ЄС оскаржать в КСУ укази президента про відсторонення Тупицького і Касмініна - Фото
Конституційний суд України (Фото: пресслужба КСУ)

До Конституційного суду звернулися 49 депутатів, які представляють фракції Батьківщини і  Євросолідарності: вони вимагають скасувати укази президента Володимира Зеленського про відсторонення з посади голови КСУ Олександра Тупицького, а також про його звільнення і звільнення ще одного судді КСУ Олександра Касмініна. Текст подання з'явився на сайті суду.

Приєднуйтесь до Instagram LIGA.net – тут тільки те, про що ви не можете не знати

Ініціатори назвали укази про звільнення Тупицького і Касмініна "антиконституційними і юридично шкідливими для подальшого існування правової системи України", а також підкреслили, що повноваження президента визначаються виключно Конституцією і не можна приймати закони, які б їх розширювали.

Автори подання заявили, що "президент, фактично порушуючи фундаментальний конституційний принцип презумпції невинуватості, свавільно і на власний розсуд поставив під сумнів можливість виконувати обов'язки Тупицьким і Касмініним, а також у неконституційний спосіб скасував укази про їхнє призначення".

Ініціатори звернення підкреслили, що обидва укази про призначення суддів КСУ свого часу були актами індивідуальної дії, які вичерпали силу відразу після їх виконання  тобто після вступу Тупицького і Касмініна на посаду. А це робить їх скасування неможливим.

Читайте також: "Я не звільнений. А Зеленського ввели в оману". Інтерв'ю з Олександром Тупицьким

Дарья Мостовая
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини