RU

Батьківщина запропонувала Кличку створити коаліцію демсил

15.10.2012, 15:43
Батьківщина запропонувала Кличку створити коаліцію демсил - Фото
070b1e6c69269badc372a1e1833f275f.jpg
Об'єднана опозиція Батьківщина прийняла рішення про формування у наступному парламенті коаліції демократичних сил. Відповідне рішення було прийнято сьогодні на з'їзді політсили.

У резолюції з'їзду сказано, що головним завданням коаліції стане "повернення України на демократичний, європейський шлях розвитку і відсторонення президента Віктора Януковича від влади".

Окремо делегати з'їзди привітали рішення партії Свобода підтримати угоду про створення коаліції. У Батьківщині відзначили, що з аналогічною пропозицією повторно звернулися до партії УДАР.

Згідно з проектом угоди про створення коаліції демсил, який пропонується для підписання в тому числі партії Віталія Кличка, "кримінально-олігархічний режим Януковича довів ситуацію в країні до межі". "Стрімко зростає прірва між багатими і бідними, ліквідуються заслужені пільги для громадян, сотнями закриваються школи і лікарні, знищується малий та середній бізнес. Реальні доходи населення знижуються, а економіка знаходиться в катастрофічному стані", - йдеться в документі.

В опозиції наголошують: сьогодні під загрозою знищення опинилися "основи нашої державності - суверенітет України, права і свободи людини, рідна мова і культура".

У проекті пропонується відзначити: "Враховуючи, що режим Януковича створює реальні загрози існуванню незалежної і демократичної України, ВО Свобода, об'єднана опозиція Батьківщина і партія УДАР Віталія Кличка домовилися з метою повернення України на демократичний, європейський шлях розвитку і відсторонення президента Януковича від влади сформувати за результатами парламентських виборів 28 жовтня 2012 коаліцію демократичних сил у Верховній Раді VII скликання".

Серед першочергових завдань: не допустити змін до Конституції з тим, щоб президент обирався в парламенті. Крім того, учасники коаліції обіцяють прийняти закон про порядок імпічменту президента, створити комісію "щодо усунення Януковича від влади" і розпочати процедуру імпічменту.

Також сторони мають намір "здійснити всі можливі заходи з метою звільнення політичних ув'язнених, зокрема, лідера опозиції Юлії Тимошенко та Юрія Луценка".

Крім того, проектом пропонується прийняти закон про відкликання народного депутата України і так далі.
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини